Шрі-Ланка  – острів у південного краю Індії (до 1972 року – Цейлон), колишня частина британської Ост-індії) знаходиться в Південній Азії. Офіційна назва: Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка. Значення назви : “Благословенна (свята) Земля”

Мова країни

Основне населення країни (етнічна більшість, 70-75%) – сингали. Мова – сінгалезька. Основна релігія – буддизм (традиції Теравада). Друга за чисельністю (20-25%) етнічна група – таміли. Мова – тамілська (аналогічний південноіндійському тамілському). Основна релігія – індуїзм. Значну більшість таміли складають в гірській частині Шрі-ланки  (Hillside), на сході і півночі країни. Дві ці мови є державними. Англійська мова досить поширена, щоб на нім було можливо пояснюватися. Декілька відсотків населення складають нащадки арабських купців (релігія – мусульманство) і португальських або голландських колоністів острова (так звані burgher men, релігія – католицьке християнство, переважно на західному узбережжі)

Пам’ятки культури

Історичні пам’ятки зосереджені в центральній частині країни, так званому “Культурному трикутнику” або “Ancient Cities”, в який входять міста Дамбулла, Сигирия, Полоннарува, Аннурадхапура і Михинтале. Другим центром області пам’яток є Кэнди і Hillside, в першу чергу Нувара Элия (“Нурэлия”, як вимовляють місцеві). “Культурний трикутник” це область древньої, двотисячоліття історії сінгалезьких королівств і імперії, Кэнди і Hillside – новій історії, у складі Британської Імперії.На території країни знаходиться дещо всесвітньо значимих буддійських реліквій:

храм Maha Bodhi Tree в Аннурадхапуре – ” нащадок” священного Баньяна з індійської Будх-Гайи, під яким набув просвітлення Гаутама Будда.

Храм “Зуба Будди” в Кэнди. Офіційно містить в собі зуб Будди, понесений його учнем з місця кремації тіла Гаутами Будди, єдине матеріальне свідчення існування Гаутами Будди, що залишилося.

Природні пам’ятки, це численні заповідники, що зберігають багатий тваринний і пташиний світ острова, такі, як національний парк Яла (на півдні, національний парк Виллпатту (на північному заході), та багато  інших, дрібніших але не менш цікавих, особливо для любителів птахів. Крім того, Шри-Ланка примітна тим, що в ній єдиною досі збереглася значна кількість диких індійських слонів, що вільно живуть в природі.

Валюта

Грошова одиниця Шри-Ланки – Ланкийская рупія (Sri Lankan Rupee). Позначається LKR і Rs.Рупія ділиться на 100 центів. У ходу купюри 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000 і 5000 рупій. Монети бувають 1, 2, 5 і 10 рупій. Монети в 25, 50 центів є рідкістю і практично не використовуються. Поточний курс обміну USD/LKR – 152.12 (оновлено 17 квітня 2017р).

Їжа

В країні є присутніми декілька популярних мереж фастфуду, такі як KFC, McDonald’s і Pizza Hut. Крім того є власні мережі, такі як, наприклад, Nayomi’s. Супермаркети з продуктами – Cargill’s Food City або Hill’s дають хороший вибір доброякісних продуктів за фіксованими цінами.

Транспорт

В Шрі-ланці широко поширений автомобільний транспорт. Недороге автобусне повідомлення сполучає більшість міст і селищ країни. Нині, більшість доріг (особливо в туристичній частині острова) пройшли і проходять масову реконструкцію за участю гуманітарної і технческой допомозі ООН і ряду неурядових організацій, і їх стан, в цілому, дуже хороший. Окрім автомобільного транспорту зберігається і декілька гілок залізничного сполучення, побудованих ще за часів Британської Імперії. Центр залізничної системи – Коломбо і його станція Коломбо Форт. Так, уздовж узбережжя на південь через Галле до Матары йде Beach line, в гори до Бадуллы через Нувара Элию і Кэнди – гірська гілка. Через острів по діагоналі на схід до Тринкомали і на північ до Вавунии – східна і північна гілка, відповідно. Потяги діляться на класи (1, 2 і 3), внаслідок невеликого розміру острова, основні типи вагонів – сидячі, але є  декілька повільних нічних потягів із спальними місцями.

Зв’язок

Інтернет широко поширений в країні і недоріг. Ціна години на момент написання огляду від 40 до 180 рупій. Також широко представлені вуличні переговорні пункти (зазвичай VoIP). Добре працює пошта (спадщина Британського правління). Вартість відправки листівки в Україну – 20 рупій. Посилки дорогі, оскільки вирушають виключно авіапоштою. Є присутнім щонайменше 5 загальнонаціональних оператора мобільного зв’язку : Mobitel (дочірній підрозділ державної Sri Lanka Telekom), Dialog GSM, Tigo, CellTel і Hutch (перераховані в порядку зменшення ваги), проте покриття нерівномірне, а в ” прикордонній” зоні зв’язок часто відсутній. Найбільш зручний – Dialog GSM.

Здійснити подорож до Шрі-Ланки з України за допомогою шри ланка туры днепропетровск

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика