дика свиня

Вважається, що для мисливця справжнім трофеєм та мрією є – вепр або кабан, його цінність висока через складність видобутку. З іншого боку полювання на кабана для тих, хто любить випробувати риск. Досвідчені мисливці мають знати, що місця, де планується полювання на вепра має бути неподалік від лісу, очеретів. Кабани дуже люблять купатися, тому слід шукати калюжі, водойми або зруйновані мурашники.

Існує декілька методів полювання на дику свиню, зокрема:

  • Загоном
  • З лайками
  • З вишки
  • З підходу
  • З засидження.

При стрільбі слід знаходитися за пнем, біля дерева або валуна, щоб використати їх в якості притулку, якщо звір помітить мисливця. При стрільбі неможна атакувати в багнет, краще по хребту, в бік. А ідеально – під лопатку або під вухо. Поранений звір завжди ховається в глушину, і відразу кидається на людину при його наближенні.

Полювання з вишки: важливо залишатися “непомітним” для звіра, не видавати себе шумом. В непроглядній пітьмі складно потрапити в тварину, тому деякі мисливці прикріплюють до прицільній планці або мушці світлодіоди. Взимку вепру не вистачає їжі, тому його легко приманити до прикормочним майданчикам неподалік від вишки. Такий метод ловлі проводиться вночі, але мисливець повинен зачаїтися на вишці ще до сутінок.

Загоном: перед гоном слід розвідати місцевість, вияснити місто годівлі вепра і ретельно підготуватися. Є декілька особливостів полювання загоном:

  • Необхідно пам’ятати, що тварина буде втікати через густі зарості і чагарники. Тут слід розставити мисливців.
  • Після того, як звір буде піднятий загонщиком, він постарається втекти в місце, звідки прийшов.
  • Потрібно точно знати місце днювання вепра.

Дикі свині віддають перевагу залягати в лісі неподалік від муравейників, в старих ялинниках і болотах. Після розвідки місцевості мисливці складають детальний план і діляться на стрільців і загонщиків. Перші йдуть на номери, другі на початкову точку полювання. Якщо стрільці розташовуються в місцях, де поганий обзор, то учасник облави має попередити загонщиків, щоб шуміли менше.

З лайками: полювання на кабана взимку з лайками проводять тільки вдень. Брати участь може, як одна людина, так і ціла компанія. Успіх безпосередньо залежить від лайок, від того, чи зможуть вони виявити вепра і затримати його. Мисливець після того, як собаки загавкають, має обережно наблизитися до кабана краще проти вітру. Важливо, щоб тварина не помітила людину, інакше вона втече в зарості.

В лісі старі кабани хитрують: йдуть по старим стежкам, а собаки зореєнтувавашись від великої кількості запахів вепра, можуть побігти по новим слідам і повести загін не туди. Тут поможуть лісники або єгеря, які підскажуть місце днювання або прикорму. Взимку звір не йде далеко від них.

 

 

 

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика