Айдашинська печера

Айдашська печера

Айдашинська печера розташована в 14 км від Ачинська, на схилі хребта “Арга”. Для древніх племен, які поселяли південь Сибірі 20 тисяч років тому, вона була місцем поклонінням духам. Тисячі років кочівники приходили сюди, залишали свої дари, приносили в жертву тварин. В 19 столітті про печеру розказували багато легенд. То про шайку розбійників, яка ховає тут награбоване добро, то про тайємничу дівчину, яка живе в печері і сильно плаче ночами.

Вважається, що це місце було культовим для древніх жителів, які жили в сибірському регіоні в 2200 – 2400 роках до нашої ери. В колекцїї археологічного музею г. Ачинська є знахідки із печери – це більш 300 наконечників стріл, різноманітні медальйони, жіночі прикраси, намистини, бронзові дзеркала.

В 1880 році селяни організували артіль і стали спускатися в печеру на глибину 70 метрів і доставили предмети із бронзи. Кістки і інші знахідки продавали; любителям давнини і іншим збирачам історичної культури. А також в печері побували грабіжники, вони багато чого порушили і зруйнували.

В радянський час активно займалися розкопками, за цей час знайшли 600 древніх предметів, деякі із них зберігаються в Ермітажі. Природній, вертикальний вхід в печеру зараз засипаний (є ще і горизонтальний, прорублений селянами). Це було зроблена з метою безпеки, так як цікаві діти постійно намагалися спуститися в печеру самостійно, що майже завжди закінчувалося переломами.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика