місто Ефес

Найбільш цікава пам’ятка Турції – давнє місто Ефес. Місто є одним із найвідоміших центрів поклоніння Артеміді. В 133 роках до н. е. місто було приєднане до Риму, і на той час витричалися великі суми, для його благоустрою, місто розвивалося, славилося любов’ю до танців, ігор та розваг, тут процвітала торгівля. Міський ринок займав площу 7 гектарів.

Вважається найбільшим і краще за все збереженим стародавнім містом на березі Егейського моря. Приїжджі туристи в Турції, з великою цікавістю розглядають місто Ефес. На околицях Ефесу знаходиться обширна мережа катакомб з овіяної легендами печерою “Сім сплячих”, знайти її можна піднявшись в гору над головним входом в археологічний комплекс.

В 52-54 р, тут жив і проповідував апостол Павло, і можливо тут написав своє Євангеліє апостол Іоанн, який похоронений в Ефесі в однойменній церкві. Згідно древнім переказом, в Ефесі провела останні роки життя мати Ісуса Христа діва Марія. Довгий час Ефес залишався містом-портом на Егейському морі, в XV столітті, Ефес був остаточно покинутий.

Майже на вершині хребта, стоїть на зеленому схилі каплиця Святої Марії, побудована як римський склад, вона була місцем зустрічі Вселенського собору 431 року до н. е., і її баптистерій до сих пір знаходиться в чудовому стані. Один із фрагментів стародавніх споруд перетворений в своєрідну Стіну бажань, на якій можна закріпити вузел зі своїм побажанням, в надії на те, що воно колись збудеться.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика