Йога для схуднення: комплекс вправ

Йога для схуднення

На сьогоднішній день заняття йогою стають все більш популярними, для когось вони відкривають нове пізнання світу, для когось це метод розслаблення, в когось інші проблеми, які збираються усунути за допомогою йоги. А також це один із найефективніших методів для схуднення, але не найшвидший.

Постійні заняття, звичайно ж, приводять в порядок обмін речей, зменшують апетит, розтягують м’язи і створюють красиву фігуру з плавними лініями. Однак все це досягається не за місяць, і навіть не за 5. Хоча, результат від йоги, звичайно ж, вражає, адже крім красивої фігури ви знайдете здоров’я і спокій розуму.

Уттасана (Поза Інтенсивного Витягнення):

Усуває жирові відкладнення в області талії, покращує травлення, зміцнює стегна і коліна.

Поза Інтенсивного Витягнення

Стоячи прямо, із вдихом підніміть прямі руки над головою, потягніться верхівкою уверх, розтягуючи хребет. На видиху, продовжуючи тягнутися уверх з піднятими руками, нахиліться як можна нижче до ніг, складаючись в тазостегнових суглобах. Поставте руки на підлогу таким чином, щоб вони були паралельні ступеням, а пальці дивилися вперед. Якщо ви не дотягуєтеся до підлоги, візьміться руками за гомілки або розташуйте руки на підставці. Виходячи із пози, на вдиху повільно підніміть корпус уверх і опустіть розслаблені руки вниз.

Вірабхадрасана II (Варіація Пози Воїна):

Зміцнює м’язи ніг і рук, придає їм красивий рельєф, тонізує м’язи спини і живота, піднімає життєвий тонус.

Варіація Пози Воїна

Встаньте прямо, в стрибку розставте ноги на відстань приблизно 130 см друг від друга, витягніть прямі руки в сторони на рівні плечей, долоні направте вниз. Поверніть праву стопу вправо під кутом в 90 градусів, а ліву злегка заверніть в середину. Слідкуйте за тим, щоб ноги знаходилися на одній лінії. На видиху зігніть праву руку до прямого кута. Простежте, щоб плечі розташувалися під тазом. Потім поверніть голову вправо і направте погляд над долонею. Повторіть вправу в іншу сторону.

Васиштхасана (Поза мудреця Васиштхи):

Зміцнює косі м’язи живота, руки і ноги, сприяє зниженню ваги.

Поза мудреця Васиштхи

Лягайте на лівий бік, розташувавши праву ногу поверх лівої, праву руку на стегні, а ліву долоню – на підлогу, під ліве плече. Підніміть верхню частину корпусу, спираючись на випрямлену ліву руку. Потім відірвіть від підлоги стегно і витягніться “стрункою” таким чином, щоб тіло утримувалося тільки на лівій ступені і опорної руки. Праву руку витягніть уверх. Підніміть живіт і штовхайте таз вперед. Уявіть, що ви з обоїх сторін затиснуті між стінами. Виконайте асану в іншу сторону.

Уткатасана (Поза Стільця):

Зміцнює стегна і ікри, сприяє рівномірному розвитку м’язів ніг, тонізує органи черевної порожнини.

Поза Стільця

Встаньте прямо, розташувавши стопи на ширині таза, витягніть прямі руки над головою і з’єднайте долоні. На видиху зігніть ноги в колінах і опускайте корпус до тих пір, поки стегна не стануть паралельними підлозі. Уявіть, що ви збираєтеся сісти на уявний стілець, упріться п’ятками в підлогу. Потім прогніться в грудному відділі хребта і направте грудну клітку уверх.

Шалабхасна (Поза Сарани):

Зміцнює спину, покращує травлення.

Поза Сарани

Лягайте на живіт, витягніть руки назад. На видиху підніміть ноги, голову і груди так високо, як можете. З підлогою стикається тільки живіт, ноги притиснуті друг до друга.

Парипурна Навасана (Повна Поза Човна):

Ефективно зміцнює м’язи преса, корисна для загального  тонуса тіла, усуває нарушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Повна Поза Човна

Сядьте на сідниці, зігнувши коліна і поставивши стопи на підлогу. Потім відхиліть спину назад, приблизно на 60 градусів по відношенню до підлоги. Слідкуйте за тим, щоб спина не округлялася. Потім випряміть ноги, піднімаючи їх до тих пір, поки п’ятки не виявляться на рівні очей. Витягніть руки паралельно підлоги по обидві сторони від ніг. Затримайтеся в позі необхідну кількість часу.

Чатуранга Дандасана (Поза Палиці):

Тонізує м’язи черевного пресу, чудово зміцнює руки і ноги, формує правильну поставу.

Поза Палиці

Лягайте на підлогу обличчям вниз, зігніть лікті і положіть долоні на підлогу на рівні грудей пальцями вперед, ноги розсуньте приблизно на 30 см. На видиху підніміть тіло на декілька сантиметрів уверх, балансуючи на кистях рук і пальцях ніг. Слідкуйте за тим, щоб корпус був паралельний підлозі. Тримайте його прямим і твердим як палиця, не згибайте коліна.

Бхуджангасана (Поза Кобри):

Наповнює тіло енергією, відновлює і омолоджує глибкоі м’язи живота і спини, благотворно для хребта, сприяє кращій роботі шлунково-кишкового тракту.

Поза Кобри

Лягайте на підлогу обличчям вниз, напружте ноги, тримаючи стопи притиснутими друг до друга. Розмістіть руки по обом сторонам від грудей пальцями вперед, і, вдавлюючи долоні в підлогу, із видохом повільно підніймайте корпус, випрямляючи руки. Витягуйте грудну клітку вперед і уверх, а плечі відводьте назад і вниз.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика