Карпати – Частина друга. “Водоспад Шипіт”
Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення, та просто неймовірний за красою водоспад – Шипіт. Мальовничий водоспад знаходиться на північних схилах Полонини Боржави, де видніється чудова гора Гемба, разом з крутими скелями та густими лісами. Один з найкрасивіших водоспадів Карпат входить до семи природних чудес України, до нього простягається мальовнича дорога від селища Пилипець, адже це село є найближчим населеним пунктом до водоспаду.
Особливу увагу варто звернути навесні, коли на схилах Гемби тануть сніги, тоді водоспад є багатоводним. Неподалік від водоспаду розташовується гірськолижний підйомник, а точніше за 300 метрів. Висота водоспаду над рівнем моря становить – 744 метри, повна висота 14 метрів, кількість каскадів – 5.
З 1993 року, недалеко від водоспаду відбувається неформальний фестиваль, на свято Івана Купала в ніч на 7 липня. Відомо, що до Шипоту зїжджаються представники субкультур з України, Білорусі та інших країн. Карпатський водоспад навіть згадується в книзі “Трохи пітьми” українського письменника Любка Дереша.
На сьогоднішній день, Шипіт, є туристичною візитівкою в Карпатах, до нього пропонуються автобусні тури та пішохідні прогулянки. Дорогою до Шипоту, вам зустрінуться сувенірні лавки та чисельні торговці напоїв, що робить подорож ще цікавішою.
До вражаючого водоспаду потрібно докласти чимало зусиль. Дорога, яка простягається може виявитися тривалою, потрібно підніматися горою на протязі 2 годин, або більше, але, тим не менше, ви будете іти маршрутною стежкою, де на вас чекатимуть захоплюючі краєвиди гір, тут можна і зробити цікаві фото.
Власний досвід: Нам пощастило потрапити до водоспаду саме в той день, в липні, тоді коли навколишня територія водоспаду, була оточена найрізноманітнішими мандрівниками з багатьох країн, тут і відбувався неформальний фестиваль Шипіт, з першої спроби нам з братом не вдалося знайти Шипіт, але давайте все по порядку.
Прибувши остаточного пункту Міжгір’я, та придбавши квиток до селища Пилипець, була відповідна орієнтація місцерозташування водоспаду Шипіт, але не точна. До того, як вирушити прямою стежкою горою до водоспаду, ми запиталися у мешканців селища Пилипець, вони направили нас маршрутною стежкою.
Було досить спекотно, дорога тривала приблизно 2 години, а то і більше, зрештою, дорогою нам зустрічалися різні мандруючі, які за моїми допущеннями, спускалися з Шипоту. Оминувши шлях, ми дісталися великої поляни, на якій розташовувалися палатки, а поряд з ними прапори різних країн. Незнаючи що тут відбувається, ми вирішили запитатися в ближчих до нас людей, вони розповіли що тут відбувається щорічний неформальний фестиваль.
Ну зрештою то було зрозуміло, томущо нам зустрічалися і хіпі, рокери, емо і так далі. Зрештою ми почали шукати ту саму дорогу до водоспаду, яку не могли знайти приблизно півтори години, ну а потім все ж знайшли. Водоспад здався мені величезним за висотою, дуже і дуже захоплюючим, ми зняли свої рюкзаки, з яких витягнули фотоапарати і відеокамери, відзняли декілька роликів, і зробили декілька фото.
Маршрут:
Першим населеним пунктом до водоспаду Шипіт стане місто Міжгір’я, до якого можна доїхати за допомогою автобуса зі Львова, Рівного, Івано-Франківська, Ужгорода, Мукачевого, Хуста.
В Міжгір’ї потрібно придбати квиток до селища Пилипець, від якого простягатиметься маршрутна стежка до водоспаду.