Китай – огляд для подорожі та працевлаштування
Китай розташований в Центральній і Східній Азії, на західному побережжі Тихого океану і це третя за площею країна на земній кулі, поступлива по цьому показнику лише Росії і Канаді. КНР омивається Бохайським затокою, Жовтим, Східно-китайським і Південно-китайським морями і має сухопутний кордон майже зі всіма крупними державами Східної Азії, Адміністративно КНР ділиться на 23 провінції, 5 автономних районів, 4 міста центрального підпорядкування (Пекін, Шанхай, Тяньцзінь і Чунцин), 2 спеціальних адміністративних району – Сянган (Гонконг) і Аоминь (Макао). Столицею Китаю є місто Пекін.
Китай відомий як країна з прекрасними туристичними можливостями. Тут сільський пейзаж змінюється величними хмарочосами великих мегаполісів. Природні ландшафти недаремно принесли Китаю славу країни вражаючих контрастів – від диких до ідилічних: від млявих рівнин пустелі Гобі і виблискуючих схилів Джомолунгми до незвичайних карстових пейзажів Яншо.
Економіка та ринок праці
У 2018 році держава займає лідируючі світові позиції не лише по кількості населення, яке складає близько 1412,2 млн чоловік, але і по темпах економічного розвитку. Наприклад, по рівню ВВП Китай , випереджає навіть США. Безробіття в країні в районі 4%. Робота в Китаї є не тільки для місцевих , але й для іноземців .-дівчата можуть претендувати на роботу моделями або танцівницями, парубки мають шанс пробитися в сферу IT і промисловість. Дуже великих грошей (як в Швейцаріїї ) заробити , швидше за все, не вийде. Проте, цей аспект можуть компенсувати порівняно низькі витрати на проживання. Основні умови вдалого працевлаштування – знання англійської мови і вища освіта Звичайно, вперше влаштовуватися на роботу краще за через сайт агенства https://goodzon.com.ua/rabota-v-kitae/ яке допоможе вам адаптуватися на перших порах
Населення, мова.
Населення Китаю близько 1,3 млрд. чіл. Велику частину населення складають китайці і лише близько 8% “малих народностей”: чжуан, мяо, Тибет… Основна мова – китайська. У туристичних центрах вживається англійська, японська і російська.
Валюта.
Основною грошовою одиницею Китаю є юань (RMB). Розмінні монети – дзяо, финь. 1 юань = 10 дзяо. 1 юань = 100 финь. Курс юаня до американського долара встановлюється державою і складає 6,2 RMB за 1 USD.
Клімат
Китай знаходиться в межах 3-х кліматичних поясів: помірного, субтропічного і тропічного. Клімат на заході континентальний, на сході переважно мусонний. На південному заході Китаю і на південному острові Хайнань клімат тропічний. Найхолодніше взимку в Північно-східному Китаї. У південних районах вологість повітря влітку дуже висока. Кращий час для поїздки – весна (травень) і осінь (вересень – жовтень). Середня температура січня від -24°C на півночі до 18°c на півдні. Середня температура липня від +20°C до +28°C
Історичні пам’ятки
Найзнаменитіші з історичних китайських споруд:
Велика Китайська стіна Заборонене місто (палац Гугун) в Пекіні
Мавзолей Цинь Шихуанді в Сиане
Перші дві пам’ятки можна оглянути при відвідинах міста Пекін, за третьою доведеться їхати 1200 кілометрів від столиці. Великій Китайській стіні 2200 років. Звичайно, вона не така древня, як Великі піраміди в Єгипті, але на 300 років старіша за Колізей в Римі. Втім, Китайська стіна насправді трохи старше за офіційний вік. У 220-210 роках до нашої ери її не будували, а швидше сполучали різні ділянки, які вже були зведені раніше. Точний вік цієї споруди встановити складно.
Історія Китая – це не лише великі споруди. Це бронзові вироби, кераміка, друк і монети…Все це можна поглянути в історичних музеях . Національний музей Китаю – найбільший і відомий з них знаходиться в Пекіні на площі Тяньаньмень. Найвідоміша в світі колекція керамічних виробів старовини – це, звичайно Теракотова армія в Сиане.
Не менш цікавий Шанхайський музей історії і древнього мистецтва. Особливо примітна там колекція монет і друку. Хубейський музей в місті Ухань може похвалитися скарбами з гробниці маркіза І . Тут зберігається древній дзвоновий інструмент – єдиний що подібний зберігся до наших днів. Також в Китаї знаходиться технічне диво старовини – Великий канал.
Дивлячись на його води, складно уявити, що він проритий 2400 років тому людьми з дерев’яними лопатами.
Транспорт
Оскільки Китай стоїть не на останньому місці по величині території, з однієї частини країни в іншу найлегше добратися на літаку. Вартість квитків починається з 15 доларів. Також зручно пересуватися по залізниці. Поїзд досить популярний вигляд транспорту. Вони діляться на декілька типів згідно швидкості руху. Найшвидший експрес здатний переміщатися із швидкістю більше 300 километров на годину. А ось у великих містах транспортна система переобтяжена, тому найшвидший і зручніший спосіб пересування – метро, оскільки над землею практично постійно жителі країни вимушені стояти в пробці не одну годину.