Мамонтова печера

мамонтова печера

В Національному парку Мамонтової печери штату Кентукі США є дивовижна природна пам’ятка – найдовша однойменна печерна система в світі, довжина якої – аж 580 кілометрів. Названа вона не на честь великих вимерлих тварин, як прийнято вважати, а на честь своїх неповторних розмірів. Викликає поважний трепіт і вік пам’ятнику природи: десть мільйонів років.

Надзвичайно суха, зіткана із найміцніших гірських порід, унікальна печера прикрашена природніми химерними застиглими водоспадами. Дно печери порізали широкі ріки, одна із яких, Стікс, впадає в підземне озеро з поетичною назвою Літа. Друга ріка Ехо пронизує печеру наскрізь і проривається на поверхність, щоб бурхливо продовжити свій шлях вже в якості Зеленої річки.

В печері також знаходили древні поховання індійців. Хитромудрими коридорами, проходами, амфітеатрами Мамонтова печера з’єднується з ближайшими печерами (Кришталева, Солона і Невідома), перетікаючи в печерну систему Флінт-Рідж, але її карта постійно доповнюється відкриттями і лабіринтами.

Розваги, екскурсії і пам’ятки Мамонтової печери.

Сьогодні туристи мають можливість прогулятися по п’яти поверхах печери, а вхід до неї здійснюється через звід, званий Бродвей. Головний коридор протяжністю 15 кілометрів, має можливість бокових ходів, один із таких залів називається Ротонда, із нього через Одюбонов прохід можна потрапити в два Мишачих зали.

Другий коридор веде в Церковний зал, круглий амфітеатр зі ступенчатою підлогою. Звідси дорога лежить в Готичну галерею, оголошену монотонними звуками мірно падаючих капель води. Ще кілометр і ви у відомому Зірковому залі, стіни якого мерехтать, завдяки вкрапленням кварцових кристалів у вапняку. Озеро Літа переплисти можна тільки на лодці, але це варто того, томущо на другому його березі знаходиться Велика Алея, рясно прикрашена сталактитами і сталагмитами.

Від ріки Ехо можна потрапити в Концертний зал, де періодично проводяться скрипові концерти. Також заглянути варто в зал Замерзла Ніагара, де сталактити і сталагміти обрушуються застиглим каскадом, в казково-кружевний Сніговий грот і Єгипетський храм з шістьма колонами.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика