місто Петра

Дивовижний скарб стародавнього світу – місто Петра, приховане за непроникним бар’єром із скелястих гір Йорданії. Місце розташування дозволило йому стати найвеличним і значним містом давнини. В Йорданії цей скарб вважають найбільш відомою і великою пам’яткою країни, а також стародавнє місто внесли до 7 нових чудес світу.

Рожево-червоне місто сповнене таємничої чарівності, і в цілому світі не знайдеться схожого міста на Петра. Кажуть, що місто створене, щоб вселяти частинку дива в кожного, хто наважаться його відвідати. Місто Петра було закладене в цих скалах приблизно 4 тисячоліття тому, ще в епоху едомітов – тоді в скалах була споруджена невелика, але добре оборонна фортеця.

Назва Петра дослівно переводиться як “Скала”, і не дивно – адже все стародавнє місто цілком складається з каменю. Вхід до цього міста служить кілометрова, вузька і похмура ущілина Сик. Його стіни, які підносяться, ховають від людських очей саме сонце. На виході із цього тунелю в очі б’є світло і Петра зустрічають подорожніх однієї із своїх перлин – храмом Ель-Хазне.

Згодом ущілина Сик послаблює свої обійми, стаючи все ширше і нарешті погляду постає старе місто з багатьма будівлями, як звичайних, так і вирізаних в скалах. Потім видніється великий храм на вершині скал, його стіни досягають висоти 50 метрів. Трішки далі розташувалася Палацова усипальниця – доказ римської присутності в Петрі.

Місту можна похвалитися більше ніж 800 пам’ятниками стародавньої культури: будівлі, гробниці, бані, усипальниці, храми, і вулиці з колонадами залишаються і на сьогоднішіній день свідством уміння і працьовитості мешканців тисячолітнього граду. Територія Петра вивчена лише на 15%, так що не виключено, що в скорішому часі загадки стародавнього міста можуть вразити увесь світ.

 

 

 

 

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика