Нагір’я Ахаггар

нагір’я Ахаггар

Ахаггар – нагір’я в Сахарі, на півдні Алжиру, до сходу від міста Таманрассет. На тамашеці – мові туарегів – Ахаггар означає “благородний”.

Нагір’я Ахаггар розташоване майже в самому центрі пустелі Сахара. Поряд з ним знаходяться ще два значних гірських масиви: Тефедест і Тассилін – Аджер. З півночі на південь в межах Ахаггара можна виділити наступні молоді лавові плато: Тассилін-Аджер, Тассилін-Адрар, Тассилін-Анахев, Тассилін-Атакор, Тассилін-Тахапра. Всі ці незвичайні скелі з’явилися два мільйони років тому і формувалися в декількох етапах, під час руху земної кори.

Найвища точка цього нагір’я Ахаггар – гора Тахат, яка досягає висоти 2918 м над рівнем моря. Гора Тахат має вулканічне походження, в її околицях були знайдені наскельні малюнки, які відносяться до часів між 8000 і 2000 роками до н. е., на скелях започатковані сцени випасу худоби і полювання на тварин.

Тваринний світ парку нараховує порядку 60 видів одних тільки ссавців: представники підродини пізчанкових, тушканчикових, а також капський заєць, ефіопський їжак і інші. Із більш великих тварин, що мешкають на просторах парку, можна назвати гривистого барана, газель-доркас, гепарда, муфлона, антилопу шаблегору, плямовисту гієну, звичайного шакала і інших.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика