Одеські катакомби

Одеські катакомби – одна із значущих частин історії міста Одеси. Утворилися вони завдяки повній відсутності будівельного матеріалу в цій частині планети. Перші одесити проявили винахідливість і завзятість, і ось вам результат: на поверхності землі з’явилося чудове місто, а під землею – таємничі заплутані лабіринти.

Одеські катакомби найдовші в світі. Довжина ходів оцінюється імовірно в 2,5 тисячі кілометрів. Катакомби використовувалися жителями Одеси в різних цілях: і як склади, і як холодильники (температура в середині катакомб майже не коливається на протязі року – 12-14 градусів), і як місто для таємних зборів та інше.

Враховуючи те, що катакомби були майже не досліджені, тобто точної карти заплутаних ходів не існує і на сьогоднішній день, історія їх виникнення зросла численними легендами. Що в них правда, а що брехня – точніше не знає ніхто, можливо, тому вони як магнітом притягують до себе численних туристів.  Екскурсія в одеські катакомби – безумовно, одна із найпопулярних одеських екскурсій.

Але найголовніше в цій екскурсії – це відвідування нерубайських катакомб, точніше, тієї їх частини, в яких під час великої Вітчизняної війни розміщувався партизанський загін. Ви пройдете по підземному лабіринту в супроводі екскурсовода близько кілометра.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика