Острів Байамо-Мартін

Байамо-Мартін

В Канадському Арктичному архіпелагу є острів, який відноситься до групи островів Королеви Єлизавети і носить назву Байамо-Мартін. Він лежить до півночі від проливу Вайкаунт – Мелвілл і від острову Мелвілл, відокремлений проливом Байамо, а від острову Батерст – проливом Остін.

Площа даного острову нараховує 1150 квадратних кілометрів, і він знаходиться на 17-му місці за величиною серед островів Королеви Єлизавети. Довжина острову – 46 кілометрів, а його ширина складає 37 кілометрів.

Цікава історія відкриття острову. В 1819-1820 роках відомий військовий моряк Вільям Едвард Паррі керував експедицією, яка досліджувала острови Канадського Арктичного архіпелагу. На двох кораблях експедиція пройшла на захід, відкривши проливи Ланкастер, Прін-Рідженгт, Барроу і інші.

Також в ході цієї експедиції було відкрити багато островів Канадського Арктичного архіпелагу, великих, таких як Сомерсет, і маленьких, таких як Байамо-Мартін. За даним істориків, Паррі на цьому острові врятував одного місцевого аборигена. А сам острів названий Вільямом Едвардом Паррі на честь адмірала Томаса Байама Мартіна.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика