Острів Балуан

острів Балуан

Острів Балуан входить до складу островів Адміралтейства та провінції Манус регіону Айлендс. Знаходиться приблизно в 38 км до південного сходу від острова Манус в Тихому океані, а також є найпівденнішим в складі архіпелага Адміралтейства.

Найближчими островами є – Пам та Лоу, перший знаходиться в 4 км від Балуана, а другий в 10 км до півночі. При тому, що острів має овальну форму, максимальна його довжина перевищує 5 км. Геологія вказує, що зараз, острів Балуан, це потухший вулкан, періоду плейстоцена, висота якого досягає 254 м.

Балуан це також вулкан, який також вивергався як і інші, отож в ході виверження вивергалися переважно базальтова, а не ріолитова гірська порода. В його центрі знаходиться обширний кратер овальної форми, розмір якого складає 0,5 км на 1 км.

Острів вкритий густими тропічними лісами, в прибережних районах відзначена геотермальна активність.

Історія:

Першовідркривачем став голандський мандрівник Віллем Схаутен, який помітив острови Адміралтейства в 1616 році. З 1975 Балуан є частиною незалежної держави Папуа – Нова Гвінея. В 1884 році Балуан став частиною німецького протектората в Океанії. В 1914 році Балуан перейшов під керівництво австралійців, і з 1921 року острови Адміралтейства знаходилися в управлінні Австралії в якості мандату Ліги націй, а після Другої світової війни – ООH.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика