Острови Кергелен

Острови Кергелен

Архіпелаг Кергелен – істотна частина Південних і Антарктичних територій Франції. Він розташувався в Індійському океані, і включає порядку трьох сотень островів і скельних утворень. Відстань від групи островів до узбережжя Антарктиди досягає 2 тисяч км, до Австралії – 4.8 тисяч км, до французького Реюньона – 3.4 тисяч км.

Постійне населення на Кергелені немає, але в зимовий період на головному острові трудяться 100 людей, зайнятих в риболовній промисловості. Не дивлячись на те, що у Франції офіційною валютою є євро, на острові розрахунок виготовлюється за допомогою франка.

Історія архіпелагу Кергелен:

Група островів була відкрита французькими дослідниками в 1772 році. Керував експедицією Ів Жозеф де Кергелен, на честь нього і назвали нові території Франції в Індійському океані. Через чотири роки архіпелаг відвідав відомий мореплавець Джеймс Кук. Зволікання для британської корони виявилося болючим – на додачу до стратегічному Реюньону Франція засвоїла Кергелен.

Острови до початку 20-го століття експлуатувалися в якості сировинного придатка. Французи заснували тут китобійну базу, а за декілька десятиліть майже винищили всіх тюленів і китоподібних.

Під час Другої Світової війни острови стали базою для німецьких крейсерів, які облюбували більшість французьких колоній. В грудні 1940 року допоміжний крейсер Атлантіс пришвартувався в місцевій бухті. Один із німецьких моряків випадково загинув тут. Звідти і пішла неофіційна назва архіпелага – “Найпівденніша могила німецького солдата”. Рік по тому тут зустрічалося командування крейсерів Комет і Пінгвін.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика