SONY DSC

Неподалік від центра Янгона, на пагорбі підноситься прекрасна Пагода Шведагон, за зовнішнім виглядом вона більше нагадує велику перевернуту чарку. Під 98-метровою Пагадою замуровані судини, в яких зберігаються реліквії чотирьох Будд: чарка від першого Будди, частина туники – від другого, посох – від третього і 8 волос Гаутами.

Навколо будівлі знаходиться храмовий комплекс, тут нараховується 72 павільйону. Сама будівля представляє собою багатоярусну споруду, перший – чотиригранний, потім слідує декілька ярусів, постійно зменшуючися, над ними будівля виглядає як конус. За всіма периметрами ступа ділиться на вісім частин, які символізують 8 світил і 8 днів тижня, так як середа розділена на 2 частини.

За багатством прикрас, в цілому світі не знайдеться такої культової споруди як Шведагон. Пагода вкрита судинним золотом, її верхівка, облицьована золотими плитами, усипана дорогоцінними каменями – діамантами, рубінами, сапфірами та смарагдами. До шпилю підносяться золоті і срібляні дзвіночки, які розхитуються на вітру і видають мелодійний звін.

Ісполинський золотий купол стоїть в оточенні 70 мерехтливих золотом невеликих ступ, маленьких храмів і павільйонів. Храмовий комплекс відкритий для всіх паломників і туристів. Знаходиться на території ступ і пагод. В павільйоні висять великі дзвони, один із них – Маха Тиссада – важить 42 тони, а Сінгумін – 23 тони.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика