Палац Альгамбра

Палац Альгамбра – стародавній палац і фортеця, на вершині скелястого плато у східній частині міста Гранада на півдні Іспанії. Чудовий архітектурно-парковий ансамбль вважається вищим досягненням маврітанських архітекторів в Західній Європі. Кожен хто відвідав Альгамбру мав побачити та оцінити внутрішні дворики, приміщення та переходів із веж.

Перша згадка виникла до IX століття, в 889 році Саввар бен-Хамдун шукав притулок в Алькасабі. Розквіт Альгамбри почався з прибуттям першого короля династії Насридова Мухамеда бен Аль-Ахмара. В той же період Гранада стала столицею мавританських володінь на території Іспанії – Гранадського емірату.

Розбудова починалася з укріплення старої частини замку, були побудовані Оглядова вежа і донжон. При Мохаммеді III також будуються громадські бані на місці, де пізніше буде побудована церква Св. Марії. Коли Альгамбра мала право називатися резиденцією емірів-завойовників, в її склад входили: сади, кладовища, житлові будинки і мечеті.

В середині комплексу знаходяться чудово поєднані мальовничі сади Альгамбри, внутрішні дворики і тераси з фонтанами, водними каскадами, каналами і водоймами з багатьма витончених арок, склепінь, струнких колон або візерункових різьблених вікон. На великих арках збереглися надписи арабською: Хвала Богу. Немає Бога, окрім Аллаха, і Магомет – пророк його. Немає іншої влади, крім Божої.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика