Печера Чеве (печерна система)

Печера Чеве

Загальні відомості:

Чеве – глибока печера (печерна система), розташована в горах Сьєрра-Хуарес на півдні Мексики, штат Оахака. В 2003 році найглибша відома точка системи Чеве знаходилася на глибині 4869 футів (1484 метри), що робило її другою по глибині в Західній Півкулі і 12 на всій Земній Кулі.

Сьогодні для спуску до останньої відомої точки в глибині печери потрібно використати три проміжних базових табори і мінімум два кілометри мотузок. Температура в печері тримається у позначок 47-52 градуси за Фаренгейтом. Вона була досліджена під керівництво Білла Стоуна.

Історія вивчення:

Чеве була відкрита в середині 1980-х років вченими за ім’ям Білл Фарр і Керол Візлі. ЇЇ досліджена глибина декілька разів збільшилася. Сьогодні печера розвідана до точки, яка знаходиться на відстані дев’яти кілометрів від входу.

Така велика протяжність підземних ходів створює логічні проблеми і ускладнює вивчення системи в глибину, тому вчені сконцентровані на спробах виявити проміжні входи, використання яких полегшило б попадання людей і вантажів до останньої базової станції і прискорило вивчення Чеве.

Гіпотичний зв’язок з J2:

В 2004 міжнародна експедиція відкрила печеру J2 в п’яти кілометрах від Чеве. Перед тим, як обвал ходу перервав дослідження, вчені встигли встановити, що нова печера тягнеться в сторону старої. В справжній час експедиції стараються знайти місце з’єднання печер. Якщо система дійсно опиниться єдиним цілим, її глибина складатиме 2,597 метрів, що буде новим світовим рекордом.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика