Печера Чеве

Загальні відомості:

Чеве – глибока печера (печерна система), розташована в горах Сьєрра-Хуарес на півдні Мексики, штат Оахака. В 2003 році найглибша відома точка системи Чеве знаходилася на глибині 4869 футів (1484 метри), що робило її другою по глибині в Західній Півкулі і 12 на всій Земній Кулі.

Сьогодні для спуску до останньої відомої точки в глибині печери потрібно використати три проміжних базових табори і мінімум два кілометри мотузок. Температура в печері тримається у позначок 47-52 градуси за Фаренгейтом. Вона була досліджена під керівництво Білла Стоуна.

Історія вивчення:

Чеве була відкрита в середині 1980-х років вченими за ім’ям Білл Фарр і Керол Візлі. ЇЇ досліджена глибина декілька разів збільшилася. Сьогодні печера розвідана до точки, яка знаходиться на відстані дев’яти кілометрів від входу.

Така велика протяжність підземних ходів створює логічні проблеми і ускладнює вивчення системи в глибину, тому вчені сконцентровані на спробах виявити проміжні входи, використання яких полегшило б попадання людей і вантажів до останньої базової станції і прискорило вивчення Чеве.

Гіпотичний зв’язок з J2:

В 2004 міжнародна експедиція відкрила печеру J2 в п’яти кілометрах від Чеве. Перед тим, як обвал ходу перервав дослідження, вчені встигли встановити, що нова печера тягнеться в сторону старої. В справжній час експедиції стараються знайти місце з’єднання печер. Якщо система дійсно опиниться єдиним цілим, її глибина складатиме 2,597 метрів, що буде новим світовим рекордом.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика