печера джевел

В Сполучених Штатах знаходиться ще одна відома печера, що дала назву популярній флеш-грі – Джевел Кейв. Не дивлячись на те, що печера була відкрита більше сто років тому, її масштабне вивчення почалося порівняно нещодавно. До теперішнього моменту досліджено порядку 257 км підземель, а глибина найдовшої вивченої шахти складає 193 метри. Унікальна печера значних розмірів має всього один природний вхід, розташований він в півночно-західній частині лабіринту.

Коли печера розпочала приваблювати увагу туристів, в її центральній частині вирішено було створити ще один додатковий вхід, приваблюють численних мандрівників в печеру Джевел величезні зали, стіни яких покриті неймовірно красивими кристалами кальциту. Товщина деяких кристалів складає 17 см, завдяки художньому висвітленню деякі зали печери набувають зачарованого вигляду.

Друга по протяжності печера на планеті чудово обладнана для відвідування, частина її проходів і галерей споряджені зручними мостами. Характерною особливістю печери є сильний вітер, в деяких відгалуженнях його пориви можуть досягати 15 м/с. Саме завдяки вітру в 1900 році дослідникам Альберу і Франку Мішо вдалося виявити печеру, їхню увагу привернув завиваючий вітер, що виривався із невеликої отвори в каньйоні. Активне дослідження печери Джевел ведеться круглий рік, тому значення загальної протяжності її складних проходів і галерей збільшується буквально з кожним днем.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика