В 1953 році у Франції була відкрита печера Гуфр Берже, яка на протязі десяти років утримувала першість серед найглибших печер світу. Крім того, це була перша печера, яка дозволяє досліджувати глибину більше ніж на тисячу метрів. Гуфр Берже вважається технічно складною. Адже тільки близько тридцяти годин знадобиться, що б піднятися на поверхність з її глибин.
До недавнього часу ця печера лідирувала ще в одній номінації – найнебезпечніша і смертельна, тому спелеологи-дослідники робили підвищення заходів безпеки. Зруйнувати міфи і смертоносності Гуфр Берже визвалася група спелеологів, які доказали на своєму прикладі, що спускатися до самих глибинах цієї печери і вивчати її можна, не побоюючись за своє життя.
Для тих, хто бажає досліджувати Гуфр Берже, необхідно набратися не тільки сміливості, але й зайнятися дайвінгом, тому як в печері дуже багато затоплених водою тунелів. Відважним дослідникам печер вдалося зруйнувати стереотипи відносно Гуфр Берже і тепер багато новачків починають дорогу в спелеологію саме в цій печері.
Печера розташована у Франції, в регіоні Рона-Альпи, глибиною 1323 м, довжиною 31 790 м. Відкрилася у 1953 році, до неї ведуть 9 входів. Печера категорії складності – 5Б.