Печера Казумура

Казумура

Казумура – лавова печера на Великому острові Гаваї, найдовша і найглибша лавова печера у світі (глибина – 1101 м, протяжність 65,5 км). Печера розташована в 20 км від міста Хіло, в лавових потоках вулкану Кілауеа. Верхня точка системи знаходиться на висоті 1130 метрів над рівнем моря, у вершини вулкану, а нижня розташована в 32 км до північного-сходу, на висоті всього 29 метрів над рівнем моря.

В 1966 році був відкритий один із численних входів Казумури – провал у покрівлі лавової трубки. Перша публікація, згадувана Казамуру, вийшла в 1973 році в зв’язку з відкриттям Френсісом Ховарсом декілька нових видів троглодитів в гавайських лавових печер. В 1981 році Британській експедиції було відснято 11,7 км ходів і Казамура стала однією із найдовших лавових печер світу.

Пік вивчення печери прийшовся на середину 1990-х, коли команди спелеологів американського Національного Спелеологічного Товариства (NSS) досліджували і з’єднували декілька печер загальною протяжністю 60 км з перепадом висоти в 1100 м.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика