Печера Крубера-Вороняча

Крубера-Вороняча

Печера Крубера-Вороняча, розташована в Абхазїі, вважається найглибшою у світі із вивчених: вхід до неї розташований на висоті близько 2256 метрів над рівнем моря в узбережжі Орто-Балаган. Печера, є частиною гірського масиву Арабіка, була відкрита в 1960 році грузинськими спелеологами і вивчена до глибини 95 метрів. Експедиції, які проводилися в порожнині карстової печери на протязі наступного півстоліття, виявили на глибині дрібні розгалуження.

Знання про таємні підземні ходи множилися з кожним новим спуском: на протязі декількох десятиліть кожна чергова спелеологічна експедиція заявляла про вихід на нову глибину – 210, 340, 710 метрів. Дослідження продовжувались аж до 2007 року, коли була досягнута глибина 2196 метрів. Один із гротів печери був названий “Залом радянських спелеологів”: відкриття печери Крубера-Вороняча – заслуга декількох поколінь вчених-карстологів і спелеологів.

Поради:

В печері Крубера-Вороняча немає прокладених туристичних маршрутів; спуститися на дно можна хіба що в складі одної із спелеологічних експедицій, які проводяться декілька разів в рік з метою дослідження порожнини печери.

Як дістатися:

Гірський масив Арабіка розташований в 15 кілометрах до північного сходу від курорту Гагри. Дістатися до глибин карстової печери Крубера-Вороняча можна тільки в складі експедицій, при наявності спеціального спелеологічного спорядження і відповідних альпійських навичок.

Курортне місто Гагра розташоване в 20 км від російсько-абхазського кордону. Зручніше всього дістатися до Гагри із Адлера через прикордонний пункт Псоу. В літній час дістатися від аеропорту або автовокзалу Адлера в Абхазію можна на маршрутках, курсуючих декілька разів в час.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика