Лампрехтсофен

Лампрехтсофен – це ціла система карстових печер, розташована на австрійській землі, в Північних Вапнякових Альпах. Вона має 4 входи і довжина близько 32 тисячі метрів. До того ж, це четверта у світі печера по глибині (вище 1600 метрів).

Лампрехтсофен відома ще з давніх часів, тому з нею пов’язано багато легенд. Одна із них оповідає про жадібну дочку померлого лицаря Лампрехта, який сховав тут від сестри спадок батька – скарби, здобуті ним в хрестовому поході. Всі спроби відшукати скарб були марними.

Багато шукачів скарбів поплатилися життям, про що свідчать знайдені тут скелети. Вхід навіть пробували замуровувати, щоб шукачі скарбів не перекрили всю печеру. Але під час танення снігу в печері починаються паводки, та із входу виривається сильний потік, який зносить все навколо.

В 1979 році дослідники здійснили сходження по підземній річці, в результаті чого був досліджений цілий кілометр печери. Однак в туристичний маршрут входять лише перші 600 метрів. Сьогодні це одна із найкрасивіших і складних печер у світі. Численні підземні течії, водоспади і озера роблять Лампрехтсофен унікальним пам’ятником природи.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика