Печера Лечугілла і Карлсбадські печери
Найзагадковіша із 116 печер Карлсбадського національного парку – Лечугілла, вона ж найдовша в США. Печера Лечугілла є найбільш глибокою печерою Сполучених Штатів і вважається третьою в світі за протяжностю. В справжній час 101 миля (156,5 км) Лечугілли були успішно картографовані, однак кінець печери не проглядається. В справжній час найглибша частина вимірень печери складає 1632 фут (497 м).
Місцезнаходження і назва
Печера розташована в національному парку “Карлсбад Кевернз” (печери Карлсбада), який розташований в південно-західній частині Техасу (Нью-Мексико). Печери Карлсбада в горах Гвадалупе названі на честь стоячого поряд містечка Карлсбада, який в свою чергу отримав ім’я від Карлових Вар. Незвичайна назва печери Лечугілла відповідає назві каньйону, в якому розташовується вхід, а той, в свою чергу, іменується за латинською назвою поширеного місцевого виду агави.
Утворення
Як же ж утворилися печери? На цій території було тепле внутрішнє море. В ньому мешкали водорослі, губи і молюски. А коралів – головного “будівельного матеріалу” сучасних рифів – було порівняльно мало. В морських глибинах мешкали більше екзотичних, вже вимерлих трилобітів і амонітів.
І зараз можна знайти окам’янілу раковину, яка служила в минулі часи будинком. Оскільки морське дно опустилося і потім відступило, рифове утворення збільшилося і опинилося похованим в осадочній породі. Значно пізніше відбулося підняття земної кори, осадочні породи почали вивітрюватися, і рифи оголилися, немов гори.
За твердженням геолога Керол Хілл, формування печер в горах Гуадалупе йшло під впливом сильної сірної кислоти. Хілл передбачає, що спочатку утворився насичений сірий газ в родовищах нафти під вапняними рифами. Потім газ став проникати в рифи, і в ході реакції з повітрям і вологою утворилася сірна кислота.