Печера Окс-Бель-Ха

Однією із наймасштабніших у світі підводних печер є Окс-Бель-Ха, протяжність її досліджених відгалужень складає понад 256,5 км, а глибина печери на декількох ділянках перевищує 37 метрів. Карстова печера була відкрита в 1996 році, вона відрізняється великою кількістю входів. В справжній час вченим відоме розташування 140 входів в печеру, але це значення не є остаточним, адже дослідження печери ведуться безперервно.

За попередньою версією вчених, формування печери розпочалося 18 000 років тому. В результаті кліматичних змін на планеті рівень вод світового океану підвищився, за тисячі років вода розмила вапнякові породи і привела до формуванню унікальних підводних пейзажів. В справжній час вченими досліджено понад 80 відгалужень печери, примітно, що геологічні формування в різних областях печери унікальні, що обумовлено неповторним поєднанням течій.

Практично всі системи ходів Окс-Бель-Ха затоплені, а деякі підземні течії напряму з’єднані з водами Карибського моря. В справжній час водолазам вдалося дослідити порядку 100 км підземних ходів, заповнених водою. Було встановлено, що масштабні підземні течії здійснюють безпосередній вплив на формування наземної флори і фауни. Саме затопленим підземним печерам прибережні районі зобов’язані різноманіттям екзотичних рослин і представників фауни.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика