Печера Озерна

Печера Озерна

Всього в кілометрі до південного заходу від села Стрілковці Борщівського району Тернопільської області знаходиться гіпсова Озерна печера, яка отримала свою назву через велику кількість підземних озер, в ній – понад 20-ти – вони займають третю частину її площі. Перші згадки про печеру відносяться до 1940-м рокам – під час захоплення фашистами Західної України, жителі прилеглих сіл ховалися в ній від окупантів.

Разом з відомою Оптимістичною печерою, Озерна входить в десятку найбільших печер світу – довжина її вже на сьогоднішній день перевищує 130 кілометрів. Умовно печера поділена на 2 частини – Близький і Далекий район. Дивовижно красиві підземні озера, а сам вхід в печеру виглядає як воронка діаметром 235 м, і глибиною 13 м. Раз в 22-23 роки рівень води тут піднімається приблизно на 6 метрів і тримається на цій позначці декілька років.

Через підйому води повністю перекриваються всі дороги в далекі райони печери і підземні табори, які знаходяться в цих районах. В цей період Вхідний зал печери представляє собою одне велике озеро. Під час активного танення снігу або тривалих потужних зливах Близький район печери затоплюється зі швидкістю п’ятьдесят сантиметрів за дві доби. Галереї тоді затоплюються майже на очах. Температура в печерах постійна на протязі року – близько 10 градусів.

Не так давно, в 2010 році, під час еспедиції спелеологи клубу “Поділля” виявили в Озерній печері новий район, де збереглися кістки великих ссавців, – за попередніми даними – печерних медведів, проживаючих 25-100 тис. років назад, а також озерця з незвичайними червоподібними організмами.

Сьогодні печера Озерна є заповідником і для широкого відвідування закрита. На екскурсію в печеру можна потрапити тільки в складі спелеологічної групи, яка проводить там різні дослідження.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика