Карстова печера (її також називають прірвою) П’єр-Сен-Мартен розташована на кордоні Франції і Іспанії, в самому серці Піренеських гір, в гірському масиві П’єр-Сен-Мартен, поруч з містом Сент-Анграс. На сьогоднішній день, досліджена глибина печера складає – 1342 метрів, протяжність пройдених галерей – 380 км. В печері виявлені 2000 карстових колодязів, 50 із яких мають глибину вище 300 метрів, і 13 підземних рік.

Печера П’єр-Сен-Мартен починається з 270-метрової прірви з прямовисними стінами і потужним підземним водоспадом. Дно прірви – громадський зал, яке переходить в круто нахилену галерею, завалену брилами, крізь завал прокладає собі дорогу вируючий підземнй потік. Один зал переходить в інший, а печера опускається все глибше, поки не стає непрохідною.

Дослідження масиву були розпочаті в XIX столітті спелеологами Еженом Фурнье і Едуардом Альфредо Мартелем, однак широку відомість П’єр-Сен-Мартен придбав після того, як в 1950 році Жорж Лепіне відкрив прірву, пізніше названу його ім’ям. В 1951 році Жорж Лепіне, Марсель Лубан, Гарун Тазієв і Макс Козинс спустилися на глибину 320 метрів, а під час експедиції 1952 року зірвався в прірву з 30-метрової висоти і загинув Марсель Лубан.

В 1953 році спелеологами був відкритий найбільший зал Верна, його діаметр рівний 245 метрів – на дні Верни могли б поміститися шість Соборів Парижської Богоматері, площа – 5 гектарів, висота – 194 метрів. Дослідниками печери була досягнута глибина 734 метри. В 1954 році був відкритий Тунель Вітру, в якому швидкість повітряних мас досягає 40 кілометрів в годину.

В 1966 році була заснована Асоціація Міжнародних Спелеологічних досліджень П’єр-Сен-Мартен. Вчені займаються координацією досліджень і вивченням фізико-хімічних, метеорологічних явищь і унікальної фауни карстової печери. З 2008 року в печері запрацювала підземна гідроелектростанція, будівництво було розпочато ще в 1956 році, але було призупинено більше ніж на 50 років. Печера не є відкритою для відвідувань без дозволу ARSIP, в 2010 році був відкритий для туристів зал Верна, але тільки за попередньою згодою візиту.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика