Печера Вінд

США є впевненим лідером планети за кількістю протяжних печер, в штаті Південна Дакота знаходиться п’ята за протяжністю печера в світі – Вінд. Формуванню вапнякової печери сприяли термальні води, за тисячі років їм вдалося розмити лабіринти загальної протяжності понад 220 км. Печера представляє собою складний лабіринт з багатьма масштабних галерей, тоді коли вхід в печеру є більше ніж скромним, його діаметр складає всього 35 см.

Розробкою природнього входу дослідники займатися не стали і прорізали додаткову шахту, сьогодні туристам пропонують спуститися в підземелля максимально комфортним чином – на ліфті. Печера була відкрита в 1881 році, а через 22 роки територія навколо неї була оголошена національним парком.

Дослівно назва Wind Cave можна перекласти як “Печера Вітру”, саме він багато в чому сприяв формуванню унікальних відкладень кальцита. Деякі із них нагадують за формою стільники, а інші сплетені в неймовірно красиві візерунки і є дуже крихкими.

Кожен рік дослідникам вдається вивчити порядку 10 км додаткових тунелів, тому масштаби печери стрімко розширюються. Тим, хто вирішить прогулятися по лабіринтам “вітряної” печери, обов’язково варто взяти з собою теплий одяг, вітер в печері дуже прохолодний і у входу в неї відчувається навіть в спекотну погоду. Останні декілька років національний парк і печеру Вінд щорічно відвідують понад 500 000 людей.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика