Підземна печера “Ак Мечеть”, Казахстан
Підземна печера “Ак Мечеть” розташована в декількох кілометрах від аулу Кенестобе Байдібекського району Південно-Казахстанської області. ЇЇ довжина 254 метри, висота – 25 і ширина – 65 метрів. Печера – унікальний природний об’єкт не тільки за масштабністю розмірів, але й дивовижному “оформленню”. До того ж, відкриваюча у зовнішній світі панорама нагадує шанирак юрти.
Байдибекська западина “Ак Мечеть” є одним із найзагадковіших і таємничих місць Південного Казахстану. З нею пов’язано багато легенд. По одній із них, в печері ховалися жінки і діти під час джунгарської навали. Друга голосить про те, що в стародавні часи тут була печера дракона, який нападав на людей і худобу. Коли дракон розправляв крила, то зачіпав краї розлому і поступово збільшував його. Але одного разу прийшов в ці краї пророк Сулейман і посадив чудовисько на ланцюг.
Про те, скільки років після цього прожив дракон, легенда замовчує; зате місце, де він спав, залишилося. Ця височина в самому центрі печери – під розломом, куди потрапляють промені сонця. Печера в дійсності величезна, ніяке фото не здатне передати всю масштабність її склепінь і стін.
Унікальним є також те, що там наверху немає ні одного дерева в радіусі багатьох кілометрів. А в печері справжній оазіс.