Підземна річка Сак-Актун в Тулумі

Сак-Актун

Підземна ріка і система печер Сак-Актун в Тулумі – одне із неймовірних чудес Мексики. Друга по протяжності печерна система в світі (після Мамонтової в США), Сак-Актун нараховує понад 300 км печер, тунелів і переходів, із яких лише 5 км не затоплені водою.

Дзвінка тиша сенотів, кришталево чиста мінеральна вода підземних рік, фантастичні сталактити і сталагмити, майстерно освітлені чудовим підсвічуванням, а по ночам – непевним світлом місяця – все це потусторонний світ Сак-Актун, де навіть найпрагматичні налаштовані туристи готові погодитися з індійцями майя, які вважали, що всі ми колись були народжені в сенотах.

Географія і історія.

Ріка і печери Сак-Актун знаходяться на півночі півострову Юкатан, в 7 км від популярного курорту Тулум. Перші гіпотези про існування великої системи затоплених печер були висказані в 1987 році, коли дослідники спустилися в Великий сенот. Індійці майя, певна річ, знали про протяжність Сак-Актуна завдовго до приходу європейців. З плином часу все більше сенотів було включено до системи, а в 2007-2012 роках до Сак-Актуну були приєднані цілі окремі ланцюжки печер.

Що подивитися.

Відвідування підземної ріки і печерої системи Сак-Актун – популярна екскурсійна поїздка із Тулума. Туристам пропонується оглянути декілька частково заповнених водою сенотів і здійснити занурення з маскою і трубкою. Занурення в повністю затоплених печерах можливо лише для володіючих сертифікатом категорії “advanced cave diving”.

В печерній системі Сак-Актун близько 170 виходів на поверхність, однак для відвідування доступно далеко не всім.

Перед початком екскурсії туристи одягаються в рятувальне спорядження і отримують трубки і маски, а також проходять короткий інструктаж. Під проводом гіда екскурсанти спускаються в перший сенот, звідки переходять ланцюжком підземних коридорів в наступні.

Кожна печера унікальна – глибиною і якістю водойми і його дна, формою сталактитів, висвітлених майстерним підсвічуванням. Деякі печери мають відкритий вихід наверх, інші повністю приховані в надрах землі. Сеноти населені літучими мишами різних видів, які часто зриваються зі стін і проносяться над головами відвідувачів.

Гіди часто виключають штучне освітлення в печерах, так що відвідувачі залишаються на декілька хвилин в абсолютній чорній темряві і тиші, яка переривається лише звуком падаючих зі сталактитів капель.

В річці Сак-Актун немає ніякої живності, так як вода містить велику кількість мінералів. Тим не менше, тут справжнє роздолля для сноркелінга: підводні ландшафти дивовижні.

Практична інформація.

Печери Сак-Актун розташовуються в 7 км від Тулума. На місце можна прибути самостійно на таксі або взяти напрокат автомобіль. Відвідування печер проводиться обов’язково в складі організованої групи, під керівництво гіда. На вході за 50 MXN видають маску з трубкою і рятувальний жилет, можна попросити гідрокостюм. Вхід в печеру, включає супроводження гіда – 350 MXN, екскурсія триває близько 40 хвилин. Рекомендується приїжджати на місце не пізніше 10-11 годин ранку, щоб уникнути туристичних натовпів.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика