Алжир – держава, однієї із головних асоціацій з яким є пустеля Сахара – найбільша освіта, яка займає велику частину території країни. Багато пам’яток Алжиру відносяться до періоду стародавнього Риму, Карфагена і Візантії – які будуть дуже цікавими для кожного туриста, який відвідав ось цю країну.
Країна знаходиться на материку Африки, займає площу – 2381740 кв. км. Населення Алжиру становить 32818 тис. людей. Багато хто незнає, що в епоху французького завоювання численність населення Алжиру складала близько 3 млн. людей. В 1966 вона досягла вже 11, 823 млн. людей, а в 1997 – 29,476 млн.людей.
На більшій частині Алжиру рослинності як такої немає – це територія пустелі Сахара. На узбережжі зростає багато вічнозеленої порід дерев. В Атласький горах ростуть такі породи дерев, як дуб, туя, алепська сосна, кедр і інші. Фауна країни гранично мізерна. В пустелі зрідка зустрічаються гепарди, гієни, змії і хижі птахи. В горах можна зустріти таких мешканців, як кабани, зайці і одні із видів мавп – макак.
Розташування, склад і міста:
Алжир розташований в північній частині африканського материка. Країна має вихід до узбережжя Середземного моря. Адміністративно країна складається із 48 провінцій (вила), 553 округів і 1541 комуни. Найбільші міста: Алжир, Оран, Константина, Батна, Сетиф і Анаба (понад 200 000 людей). Столиця країни – місто Алжир.
Межі і площа:
Сухопутні межі з Марокко, Туніс, Лівія, Нігер, Малі, Маврітанія.
Медицинська допомога і старухвання:
Перед відвідуванням цієї африканської країни обов’язково придбайте медицинську страховку міжнародного зразку. Також відзначемо, що в Алжирі всі послуги медиків платні.
Транспорт:
Транспорт, використовуваний для перевезення пасажирів представлений автобусами і поїздами. Вартість білета на поїзд істотно вище ціни на автобус, але і швидкість переміщення по залізним дорогам вище.
Основний засіб переміщення по країні – автобус.
Автомобільні дороги повсюдно високої якості.
Часовий пояс:
UTC +1.
Населення:
35 423 000 людей.
Мова:
Державна мова – арабська
Релігія:
Державна релігія – іслам.
Фінанси:
Офіційна грошава одиниця – алжирський динар.
Алжирська кухня Алжиру:
Національна кухня Алжира досить різноманітна. Жителі Алжиру люблять і перші страві, із всього переліку яких можна виділити мдешту (суп із манки), суп із куриці або креветок з овочами.
Другі страви представлені такими видами, як “турта з м’ясом”, “бізет з сиром” і шпинатом і картопля, запечена в білому соусі. Частіше за все картопля готується з великою кількістю ароматних приправ.
Відомі в Алжирі страви із риби. ЇЇ готують всіма можливими методами – парять, смажать і запікають. Частіше за все готують із морської риби. Великою популярністю користується така страва, як “кускус”.
Із салатів, представлених національною кухнею Алжиру, популярні перець, заправлені оливковим маслом, огірки з вершками, салат із помідорів і смаженого перцю, заправлені часноком анчоуси і багато інше. На десерт вам запропонують такі страви алжирської кухні, як тістечка із борошна.
Головним алкогольним напоєм в Алжирі є вина, які виробляють в цих місцях з незапам’ятних часів. Перші згадки такого виду діяльності, як вирощування і винограду і виробництво вина відносяться до далекої римської епохи, а це 2 десятки століть в минуле.
Клімат Алжиру:
Північній частині Алжиру, прилеглої до Середземному морю, характерний субтропічний тип клімату. Середньорічна температура розташовується у позначки +16 С°. Зимові температури розташовані в діапазоні від +5 С° до +12 С°, літнє – в діапазоні від +23 С° до +25 С°. Рівень випадаючих опадів – від 300 мм в горах до 1200 мм на узбережжі.
В центральній і південній частинах країни, розташованих на землях пустелі Сахара, клімат жаркий і посушливий. Перепад між денними і нічними температурами нерідко перевищує 30 С°, а рівень випадаючих опадів рідко досягає позначки 50 мм. Також цими районами характерні часті пилові бурі і вітру.
Топ 5 пам’яток Алжиру.
Собор Африканської Богоматері:
Одна із найцікавіших споруд сучасного Алижру. Відомий також як базиліка Африканської Богоматері, католицький хрм був відкритий для суспільного відвідування в 1872 році. Собор розташований на 124-метровій скелі, у підніжжя якого знаходиться берег одного із заливів Середземного моря, в північній частині міських околиць.
Будівництво споруди було розпочато в 1855 році під керівництво французького архітектора Жан Ежен Фромажо. Однак в силу різних причин зведення храму розпочалося лиш 3 роки потому і тривало на протязі 14 років.
Касба міста Алжиру:
Один із найчарівніших ділянків узбережжя Середземного моря, Касба представляє собою унікальний приклад Медіни, ісламського міста. Традиційна міська структура, нерозривно пов’язана з релігією, включає до себе добре збережені цитаделі, стародавні мечеті і палаци.
Пам’ятник слави і мучеництва:
Монумент, встановлений в м. Алжирі на честь полеглих на війні за незалежність Алжиру 1954-1962 рр. Урочисто відкритий 5 липня 1982 на річницю 20-ліття незалежності Алжиру, Автор пам’ятника – полський скульптор Мар’ян Конечни.
Загальна висота пам’ятника – 92 метри. Пам’ятник складається із трьох стилізованих 14-метрових залізобетонних пальмових лист, які зберігають посередині Вічний вогонь, склеп з залишками полеглих бійців, амфітеатр і музей Ель-Муджахід (підземний).
Королівський мавзолей Мавританії:
На території сучасного Алжиру розташоване стародавнє місто – Тіпаза, де знаходяться цікаві пам’ятки давнини. Однією з них є історична пам’ятка – великий мавзолей царів Мавританії, місце останнього спочинку Джуби II і Клеопатри Селени II.
Музей Бардо:
Чудовий музей міста спадщини Бардо, займає чудовий палац оттоманської епохи, і розповідаючий про історії країни від зупинок перших людей до набуття незалежності.