Подорожі Індією: не країна а казка

туристична індія

Неймовірна Індія – чудова країна для туристів, саме тут можна впасти до стану ейфорії, та змінити своє життя. Так чи інакше, подорож Індією нікого не залишить байдужим і завжди обертається випробуванням для розуму, тіла і почуттів. Країна немов застигла у вічності, яка розбиває всі наші усталені стереотипи сучасного життя на куски, вщент. Тут свої закони, культура і традиції, які звичайно потрібно дотримуватися.

Країна Індія, пропонує великий вибір всеможливих пляжів, кожен з яких, віділяється своєю неповторністю, тут все знайдеться для відпочинку. Пляжі в Гоа особливо приваблюють туристів. Можливо через пляжі тут проживає велика кількість іноземців, і не дивно, адже тут можна провести свій найкращий відпочинок.

пляж веркала

Пляж Варка: славиться казковими гаями із пальм. Він чистий, займає велику площу, тут немає великого стовпотворіння. У пляжу багато розкішних готелів. Місцева кухня вас не розчарує, завжди можна смачно поїсти, вибравши місцеві або європейські страви.

Пляж Кандолім: на Гоа найвищий рівень життя. Це неможна назвати Індією. Це зовсім інше, скоріше схоже на Європу. Але екзотики тут вистачає. Наприклад, не дивуйтеся, якщо в центрі міста або на пляжі побачете корів, спокійно розгулюючих серед людей. Контингент на Гоа досить різний – від хіппі і растманів до всеможливих зірок політики, спорту і мистецтва.

Пляж Варкали: знаходиться неподалік від столиці південно-індійського штату Керала-Тривандрум. Південна частина простягнулася уздовж тихої рибацької деревеньки, тому пляжом в загальному розумінні її назвати важко. Скоріше це пішохідна зона, по якій ходить домашня живність і місцеві жителі. А ось північна частина – це вже повноцінний курорт з усіма атрибутами пляжного життя. Але людей небагато.

Пляж Палолем: височенні пальми, які відбиваються в океані, пляж, пісок, місцева суденця, різнокольоровий натовп хіповатої молоді, шекі уздовж всього узбережжя. Але це зовсім не гучне місце. Тут немає тусовок до упаду. Інша назва пляжу – Парадайз. І воно виправдано. Релакс, спокійні прогулянки на каяку по морю і ріці, протікаючою по пляжу, шикарні сходи і заходи сонця, які з милуванням спостерігають всі гості Палолему, сідаючи на каміння на початку пляжу.

Пляж Кавелоссим: Південний Гоа вважається більш тихим для відпочинку, ніж його північна частина. Маленька деревенька Кавелоссим розташувалася між Індійським океаном і красивою річкою Сал. Це один із дорогих курортів Південного Гоа, хоча і не є центром туризму.Віддалений і пустельний пляж з великим хрустким піском золотого відливу приваблює саме для відпочинку і купання. Прохолодні напої можна купити в шеках, розкиданих уздовж пляжу.

Пляж острову Хавелок: справжній загублений світ. Туристи сюди дісталися зовсім недавно. Тропічні ліси, в яких чуються крики рідкісних видів птах і тварин; білосніжні пустельні пляжі, вільні від зонтиків, шезлонгів і інших пляжних принад; смарагдовий океан і королові рифи, майже не порушені людською діяльністю.

Пляж Конакона: як же не вистачає літа в сірі і дощові осінні дні. З якою тугою згадується сонце і тепло в холодні зимові ночі. Саме з жовтня тут починається пляжний туризм. Курортне містечко Канакона чекає своїх гостей.

Пляж Патнем: на південному краю Гоа, що належить туриторії Індії приблизно з 80-х років минулого століття, знаходиться пляж Патнем, місце привітливе і досить відокремлене, порівяно з схожими місцевими пляжами. Він не великий, всього якихось п’ятсот метрів, а поруч одна вуличка, з десятком магазинчиків і маленьких кафе.

Традиції і звичаї в Індії.

звичаї

В подорожі по країні необхідно розуміти, що тільки шанобливе відношення до місцевих устоям є необхідним правилом поведінки і гарантією дружелюбного відношення місцевих жителів. Люди в Індії в якості вітання говорять “Намасте” або “Намаскар” плюс складені у вітанні долоні – традиційна форма індійського вітання, і, якщо ви скористаєтеся нею, індійці це оцінять. Однак якщо ви чоловік, то місцеві чоловіки без коливань поздороваються з вами за руку – рукостискання буде оцінено як жест виняткової дружелюбності.

В глибинці, де європейські туристи рідкість, багато хто, проявить до вас живий інтерес – будуть самі тягнути до вас руку, і кричати “Хеллоу” і “Віч Кантрі”. В багатьох місцях вважається хорошою прикметою доторкнутися до білої людини, тому не дивуйтеся, якщо вас будуть з цікавістю роздивлятися, вітатися за руку або чіпати.

Багато хто, захоче з вами зфотографутися. Якщо знайдеться людина, яка розмовляє англійською, вас обов’язково розпитають  – як звуть, чи займаєтеся. Особливої уваги удостоюються володарі великої фігури, світлого волосся, і, як не дивно, вгодованого животика. В Індії вважається, що це ознака високого положення в суспільстві.

Правила, які слід вивчити, перебуваючи в Індії:

 • Ваш стиль одягу, поведінка і манери не мають порушувати традиції місцевого населення. Західна манера поведінки і одяг не викликають розуміння і схвалення у деревенських жителів, які живуть в глибинці.
 • Більшість заміжніх жінок носять червону точку – тікку на лобі, обручки, намисто, кільця на пальцях і в носі, сережки, ножні браслети.
 • Іноземцям не обов’язково їсти руками, як це роблять жителі Індії, але якщо ви все ж вирішите це зробити, то майте на увазі, що брати їжу потрібно тільки правою рукою. Ліва рука не вважається чистою.
 • Будь-те уважними при використанні фото і відеоапаратури в храмових комплексах. У багатьох храмах фотографувати всередині заборонено, в деяких – слід оплатити зйомки.

ТОП-10 найкращих пам’яток Індії:

 1. Тадж-Махал: цей великий мавзолей розташований в Агрі і побудований із білого мармуру. Крім основного куполообразного мраморного мавзолею Тадж-Махал включає до себе ще декілька інших дуже красивих споруджень, дзеркальних ставків і декоративних квітучих садів.
 2. Священне місто Варанасі: розташований на березі річки Ганг. Це священне місто як для індуїстів, так і для будистів і джайном. Це один із найстаріших міст на землі, безперервно заселений з моменту своєю побудови.
 3. Печери Аджанта: були вирізані в скалі приблизно у другому тисячолітті до нашої ери. Завдяки ізоляції ці печери чудово збереглися, тут можна побачити багато старих фресок, висічених в скельній породі.
 4. Фортеця Джайсалмер: розташована в значному віддаленні від цивілізації, в пустелі на межі з Пакистаном. Джайсалмер також називають Золотим місто через його жовті стіни із пізчаника. Це одна із найкрасивіших, і в той же час найменш відвідуваних пам’яток Індії.
 5. Храм Хармандир-Сахиб в Армітсарі: більш відомий як золотий храм, одна із найкрасивіших релігійних пам’яток Індії. Найголовніше релігійне місце для сикхів. Храм завжди повний, сюди щорічно прибувають тисячі паломників, щоб вклонитися своїй святині.
 6. Національний парк Канха: один із найбільш красивих заповідників Азії, найвідоміша природна пам’ятка Індії. Це одне із кращих місць, де можна поспостерігати за тиграми в їхнього природньому середовищі проживання.
 7. Пляж Палолем: вважається найкрасивішим пляжем Гоа – це природна затока, оточена високими мисами з двох сторін. Цей пляж може стати чудовим місцем для цінителів хороших готелі, недорогих ресторанів, бурхливого нічного життя і великої кількості вільних розкутих людей-однодумців.
 8. Храм Вирупакша в місті Хампі: ключова святиня цих місць при правителях Віджаянагара. Цей храм функціонує з моменту свого будівництва в сьомому столітті нашої ери і на сьогоднішній день, що робить його одним із найстаріших функціонуючих індуїстських храмів.
 9. Палац озера Піккола в місті Удайпур: палац був побудований серед озера в 18-му столітті, як королівська літня резиденція. Сьогодні це розкішний 5-зірковий готель. Туристів доставляють сюди на човні від причалу на східому берегу озера Піккола.
 10. Болота Керали: є батьківщиною багатьом унікальним різновидам живності, включаючи крабів, жаб, водоплавних птахів і тварин, таких як видри і черепахи. Тут дуже популярні прогулянки на спеціальних човнах по довгих природних каналах.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика