Подорожі до Грузії

Гамарджоба, генацвале.

генацвале

Саме цим Грузія і цінна для туризму: це континент в мініатюрі, тут все поруч, все за кутом, і декілька кроків в сторону дозволить побачити щось нове. Здається, Грузія спеціально створена, щоб бути курортом, але їй не пощастило з історією – за нею вічно прокачуються політичні катаклізми.

Зараз Грузія оживає після чергової кризи. В країні ще багато чого немає, багато чого тільки будується. Не всі пам’ятки очищені від чагарника, не всі – забезпечені покажчиками, стендами і касою. Але в цьому є свій плюс – тут можна доторкнутися до давнини в її первозданному вигляді, не купуючи білетів і не розштовхуючи ліктями туристів. Ви тут ще не клієнт, а поки ще гість. Зі всіма плюсами і мінусами цього статусу.

В Грузії поки мінімум комфорту, тому подорож сюди – це повернення в античність. Країна чудова простими людськими радостями: водою із джерел, хлібом із стародавньої пічки, вином і сиром, сонцем і чистим повітрям. Тобто всім тим, що людині для життя потрібніше за все.

Більша частина населення вільно володіє російською мовою, хоча в особливо глухих кутах його можуть і не знати. Місцеві жителі апріорі приймають туриста за європейця і часто заводять розмову на англійському. Всі вивіски дублюються латиницею – знати грузинський алфавіт не обов’язково. Хіба що надписи на маршрутах пишуться на ньому, але все можна уточнити усно.

Пам’ятки Тбілісі і околиць.

гемарджоба

Центр Тбілісі – унікальна суміш європейського і середньовічного грузинського з вкрапленнями авангардної скульптури і новогрузинських шлакобетонних експериментів. Місто панорам. Тут грузинський колорит досягає свого апогея, як і грузинська культура.

Із Тбілісі туристи зазвичай здійснюють вилазки в наступні місця:

  • Мцхета – акуратне містечко, яке вміщає самий знаковий храм Грузії – Светіцховелі.
  • Джаварі – невеликий храм на вершині гори з панорамою на злиття рік.
  • Місто Гори, батьківщина Сталіна, примітний музеєм вождя, і звідси ж туристи направляються до Уплисцихе, місто, засноване 3000 тисячі років тому, нині представляє собою химерний печерний комплекс з неймовірними видами на долину Кури.

Пам’ятки Кахеті.

Кахетія

Кахеті (Кахетія) – край виноградників, винозаводів і храмів, вписаних в красиві ландшафти. Телаві – цікаве старинне містечко на крутому схилі гори, столиця регіону, чудова база для відвідування храмів Гремі, Алаверді, Некресі, Ікалто. Сигнахі – іграшкове містечко черепних дахів, які сусідять з монастирем Бодбе. Давід Гареджі – допитливий монастир в колоритній скелястій степі з разючими панорамами на степи Азербайджан.

Роздивляти регіон можна як виїжджаючи на одноденні поїздки із Тбілісі, так і із кахетинських містечок Телаві і Сигнахі, в який створені всі умови для проживання туристів.

Пам’ятки Кутаїсі і околиць.

Кутаїсі

Кутаїсі – колись друга столиця Грузії, місто, тільки розпочало відходити від повного занепаду 1990-х. В ближайших околицях – вельми історичний монастир Гелаті, один із кращих зразків грузинського церковного зодчества, і храм Моцамета, який приліпився до скелі над самим краєм прірви.

Кацхі – крихітний монастир, побудований на вершині скелі-стовпу. Все тут складено із вапняку, в ньому ж пробиті мільйонолітнім трудом води каньйону і печери. Сатаплія – парк на горі, в серці якого – яскраво заквітчана печера. Ще одна, більш монументальна печера в околицях Кутаїсі носить ім’я Прометея.

У містечка Мартвілі – два казкової краси каньйони, Мартвільський і Окаце.

Огляд регіону найбільш зручний із міста Кутаїсі, в якому є і недорогі готелі, і місця для прогулянок – відреставрований куток старого міста. На Кутаїсі і околиці зазвичай витрачають 1-2 дні.

Пам’ятки Південної Грузії.

Південна Грузія

Південна Грузія (точніше – Самцхе-Джавахеті) розташована до півдня від траси, яка з’єднує схід (Тбілісі, Кахеті) і захід країни (Кутаїсі, Батуми, Сванеті). Дорогою в Самхце-Джавахеті деякі туристи, які зупинилися в містечку Боржомі. Наступний пункт туристичного інтересу – нещодавно відреставрована фортеця Рабат (місто Ахалцихе).

З кожним кілометром все менше лісів, все більше лугів, поки накінець не залишиться нічого, крім гірської степи; ріки пробивають в спалених горах ущелини, уздовж їх потоків туляться поселення.

В Південну Грузію часто заїжджають без ночівлі, правда, поїздка виходить надто тривалою, тому деякі туристи віддають перевагу ночувати в околицях Вардзії, або – в місті Ахалцихе.

Визначні гірські регіони Грузії.

Гірські регіони

Гірські регіони – північ Грузії зайнятий схилами і долинами Великого Кавказу. Кожний куточок тут по своєму унікальний в культурному і природному відношенні, однак найбільшу популярність серед мандрівників придбали три гірських регіони: Сванеті, регіон Казбегі і Тушеті.

Сванеті – найупорядженіший, найбільш високогірний гірський куточок, край веж – в звивинах гірських долин ховається увесь світ, на вершині якого – Ушгулі, одне із найбільш високогірних поселень Євразії. Центр туризму і столиця краю – Местія, тут є все необхідне для туриста. В ці місця зазвичай їдуть на 2-4 дні.

Туристи, які бажають побувати в справжній горах, але обмежені в часі, віддають перевагу здійснити одноденну вилазку в Казбегі – селище, що лежить в мальовничій долині у підніжжя гори Казбег, і піднятися до високогірної церкви Гергетіс Самеба (2170 метрів над рівнем моря).

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика