Подорожі в Туніс

Туніс

Унікальна країна, яка поєднує до себе несумісних друг з другом протилежностей: це м’ягкий середземноморський клімат і сувора тропічна пустеля, екзотика африканської країни і комфортабельні європейські готелі, тисячі кілометрів чудово пристосованого під пляжі узбережжя важкопрохідна пустеля Сахара.

При цьому Туніс незмінно доброзичливий до європейських туристів, адже ця країна, мабуть, найєвропезованіша із всіх мусульманських країн. Туніс пропонує туристам унікальне сховище архітектури трьох прийдешніх тисячоліть, історію великих цивілізацій Середземномор’я. Неподалік від нинішньої столиці Тунісу розташовується головна пам’ятка цією неймовірної країни – руїни стародавнього Карфагену.

В цілому Туніс вважається у туристів рядовим пляжним напрямком з приємним морем без унікальних підводних красот, середної екскурсії і не особливо сучасними готелями. Однак відпочинок в Тунісі таїть в собі особливо притяжну для чудових дам “родзинку”, а саме – талассотерапію, яка досить розвинена в Тунісі, і при цьому доступна за вартістю.

Клімат в Тунісі.

клімат

Для північної частини Тунісу і території, розташованої уздовж узбережжя Тунісу характерний м’ягкий субтропічний середземноморський клімат, для південної і центральної частини Тунісу – тропічний пустельний клімат. Середня температура січня на півночі складає +26 градусів, на півдні – порядку +21 градусів. Середня температура липня на півночі складає +26 градусів, на півдні 0 порядку +33 градусів. Середньовічна кількість опадів на півдні Тунісу дорівнює 100 мм, в горах часом доходить до позначки 1’500 мм, а в пустельних областях опади часом взагалі не випадають.

Як комфортно пересуватися по Тунісу.

Туніс сіті

Поїздка в Тунісі: Подорожувати країною досить зручно на швидкісних поїздах з вагонами 3-х класів: другого жорсткого, першого покращеного (в них є кондиціонер і жалюзі) і комфортабельного (з кондиціонером, жалюзі, збільшеною у відстані між кріслами і турботливими проводниками). Білети продаються на всіх станціях, ціна поїздки залежить від її дальності.

Автобуси в Тунісі: В містах і між ними курсують автобуси, вони цілком комфортабельні і забезпечені кондиціонерами. Білети продаються виключно у кондуктора, оплата проїзду – зональна. По маршруту Туніс – Ля-Гулет – Ля Марса ходять також трамваї TGM, проїзд на них коштує порядку 1-2 TND.

Таксі в Тунісі: Найзручніший вигляд персонального транспорту в Тунісі – це звичайне таксі жовтого кольору. Оплата проводиться по лічильнику (туристу рекомендується прослідкувати за тим, щоб водій його включив, а також не забувати, що він показує мілліми, які в одному динарі – 1’000). Домовлюючись з водієм фіксовану ціну проїзду, важливо відразу ж розмовляти вартість за машину. Вартість посадки – близько 400 міллімів, так, 1 км буде коштувати не багатьом менше динара.

Маршрутне таксі в Тунісі: це “Луаж”, 8-місцеві маршрутки чистого білого кольору з жовтою або синьою смугою на борту (такі курсують в середині міста) або з червоною смугою (міжміські), вони відправляються по мірі заповнення, коштують досить дешево: 1-2 TND в середині міста, 4-6 TND – між довколішніми містами.

Аренда авто в Тунісі: аренда найбільш доступного авто обійдеться туристам в 80 TND на добу. Водію машини має бути не менше 21 року, а його водійські права мають бути видані не менше, ніж 1 рік тому. Взяти машину напрокат можна безпосередньо в готелі, в аеропорту або ж в численних прокатних конторах, яке знаходиться у всіх курортних зонах.

Колізей в Тунусі.

Колізей

Колізей Ель-Джем (Махдія): пам’ять про давньоримський період в історії Північної Африки, розташований в 30 км від Махдії. Будування добре помітне на пізчаних рівнинах Тунісу. Майже, це єдине що збереглося від римського міста Тісрус.

Своєму “прототипу” – Колізею в Римі амфітеатр декілька поступається в розмірах, однак в Африці він був найбільшим амфітеатром. Його розміри – 198 м в довжину і 114 м в ширину.

Вважається, що амфітеатр Ель-Джема міг вмістити 37 тис. глядачів. Однак не факт, що місцеві любителі кривавих видовищ хоч раз сідали на його лави. Справа в тому, що африканське місто зіграло деяку роль в історії стародавнього Риму. Амфітеатр почав будувати в 232 році Марк Аврелій Гордіан, проконсул провінції Африки. Його столиця – місто Тісрус і став центром відновлення Гордіана, коли проконсул проголосив себе незалежним імператором, а Африку незалежною від Риму.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика