Республіка Молдова

Республіка Молдова, невелика держава зі столицею в місті Кишинів, розташовується на південному-сході Європи. Територіальні сусіди Молдавії – Україна і Румунія. Помірно континентальний клімат країни для любителів м’ягкої зими і жаркого літа. Відпочинок в Молдавії – це задоволення багатої і різноманітної природи країни.

Степові ландшафти, густі ліси, мальовничі рівнини радують око своєю знайомою близкістю. Путівки в країну відомі серед цінителів історичної спадщини, які зможуть насолодитися чудовою архітектурою соборів і замків, несучих в собі пам’ять великих епох. Чудове проведення часу в Молдавії – це, пропонуючі турагенствами, винні тури.

Дегустаційні зали таких населених пунктів як Мілештий Міч, Пуркарі, Криково, Бранешт задовольнять смак будь-якого гурмана. Мальовнича природа Молдавії, яскраві традиції і фолькльор країни сподобаються тим, хто цінує теплоту і відкритість справжнього відпочинку.

Курорти і пам’ятки Молдавії:

Навіть якщо у вас немає ніякої інформації про Молдову, пам’ятаючи її Радянське минуле (вино Букет Молдавії і коньяк Біла лелека), можна здогадатися, що ця країна в основному займається виноробством. В республіці 170 винних заводів.

Орхей – місто, розташоване в 46 км від Кишенева на березі ріки Реут. В місті проживає 39 тис. людей. Широко розвинене сільське господарство і промислові галузі. Завдяки мальовничим рель’єфним місцям річки Реут процвітає туристичний бізнес.

Монастир Сучевіца:

Бендерська фортеця – пам’ятник архітектури 16 століття. Розташована на правому березі річки Дністра в місті Бендери. Споруда по проекту відомого турецького зодчого Мімара Коджі Сінана (1489-1588) за зразком західноєвропейських фортець бастіонного типу.

Арка Перемоги:

Відомий історико-архітектурний пам’ятник, розташований в центрі Кишенева. Ця тріумфальна арка була побудована в честь перемоги в русько-турецьких війнах, з тих пір вона прикрашує собою одну із площ молдавської столиці.

Арка Перемоги зводилася за проектом відомого Івана Заушкевича і була урочисто відкрита в 1840 році. Висота всієї споруди складає 13 метрів. Арка стоїть на квадратній підставі, а звід підтримується чотирьма масивними коринфськими колонами. Пам’ятник прикрашує витонченим карнізом, фризами, а також великими механічними годинами.

Сьогодні арка Перемоги є ледве не найвідомішим монументом Кишенева. Це велична і красива споруда чудово доповнює архітектурний ансамбль площі Великого національного збору, незмінно звертаючи на себе погляди туристів.

Винний комплекс Milestii Mici:

Винний комплекс Milestii Mici розташовується в однойменному селищі, що в 20 кілометрах від Кишенева. Milestii Mici є найбільшим винним погребом в Європі і входить в Книгу рекордів Гінеса. Тут нараховується понад 2 мільйона пляшок вина, велика частина якого – колекційне.

Винний комплекс має підземні підвали загальної протяжності вище 200 кілометрів. В погребах підтримується постійна температура в 12-14 градусів, оптимальна для збереження і витримки високоякісного вина. По величезному підвалу дозволяється їхати на машині, тут існує своя система вулиць і перехресть з позначеннями.

В Milestii Mici є і обширений дегустаційний зал, де можна спробувати відомі молдавські вина, що подаються традиційно в глиняних глечиках. Також відвідувачі зможуть придбати екземпляр за досить розумну ціну.

Різдвяні і новорічні звичаї молдован:

Різдвяні традиції

На увесь час зимових свят хлопці наймають який-небудь будинок – Hurdughie. Тут вони збираються, щоб вчитися колядувати, і сюди ж приносять отримані дари. Хора в ці дні теж називається “Hurdughie”. Кажуть: Іду на “Hurdughie”, що значить “іду на Хору”. Але спочатку вони йдуть колядувати з Плугошором, а після залишаються на Хорі до ранку. Із будинка приносять їжу, грають і танцюють всю ніч.

“Lichie” – обмін частуваннями:

Напередодні Різдва у молдаван є звичай обмінюватися частуваннями. Печуть “lichie” – коржі, пряники або хлібець із пшеничного борошна (без дріждів). Хлопчики і дівчатка беруть зазвичай по дві коржики, а на додаток – цукерки і яблоки, загортають все це в платок і відправляють до родичів і хресним. Вітаються з тими, хто в будинку, а старим цілують руку і кажуть: “Мама і тато відправили вам лікіе”. Господарка будинку бере верхній пряник, на його місце кладе інші, спечені нею, а зверху – оріхи, яблоки, дрібні гроші. Обмін хлібом значить, що люди пам’ятають про своїх родичів і підтримують з ними зв’язок.

Національний орнамент:

Традиційним чоловічий одяг складався із білої сорочки, білих штанів, темного жилета або хутряної безрукавки; жіночий – із білої орнаментованої сорочки, вовняної незшитої спідниці, вовняного або полотняного фартуха. Чоловічий головний убір зимою – смушкова шапка, влітку – солом’яний капелюх; жіночий – рушникоподібний убір, платок.

Взуття і у чоловіків і у жінок – так звані опіньч (типу постол) із кожі. В деяких селах на півночі республіки і в Придністров’ї в святкові дні жінки носять традиційний костюм або його окремі частини.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика