Поріг Бегемот

Поріг Бегемот розташований на Чує між 760 і 761 км Чуйського тракту. Свою назву поріг отримав через стирчащих після другої ступені порогу каменів: при низькому рівні води вони нагадують морди бегемотів. В районі цього порогу в 1988 році пройшов перший Кубок світу по рафтингу, який зібрав спортсменів із 16 країн світу, із тих пір традиційно на початку травня на цьому місці проводяться міжнародні змагання по рафтингу “Чуя-раллі”.

Протяжність порогу Бегемот – близько 400 метрів. В цьому місці Чуї відбувається звуження річки, що приводить до збільшенню швидкості потоку. Бегемот один із складніших порогів річки (поряд з порогами Горизонт і Турбинний), йому присвоєна 5 категорія складності, тут є потужні зливи, глибокі бочки, бурхливі вали. Перед проходженням порогу обов’язкова попередня розвідка.

Для простого туризму поріг також буде цікавий – близкість розташування до дороги робить його доступним для будь-якого мандрівника: з тракту йде поворот вниз, в сторону річки, куди можна спуститися навіть на автомобілі. Орієнтуватися слід на дерев’яний міст через Чую, біля якого і починається поріг. Тут можна трохи прогулятися по берегу вниз за течією або ж посидіти на самому мості і спостерігати, як досить спокійна до цього течія Чуї прискорюється і стає потужним потоком.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика