Річка Аргут
Назва річки утворена від алтайського найменування мішка призначеного для того, щоб приготувати кумис. Ця назва для одного із найбільших притоків гірської річки Катуні не випадково. Річка Аргут довжиною 232 кілометрів, утворена злиттям двох повноводних гірських рік Джазатора і Ак-Алахі, які немов в мішок вливаються в грізний Аргут. Річка на своїй дорозі до ріки Катунь має багато притоків і до її найбільшим притокам відносяться Надим, Коксу, Шавла і інші.
Цей гірський водний потік має нахил 10 м/км, надскладні перешкоди для бокорашів, круті схили на берегах, які досягають висоти до одного кілометра, і оригінального кольору і форми прямовисні скелі.
Річка Аргут є унікальною не тільки по складності сплаву по ній, но і тим, що за одну туристичну поїздку на цю річку мандрівник має можливість побачити покриті снігом вершини Кануського хребта, а також Південно-Чуйського і Північно-Чуйського хребтів, ознайомитися з природними пейзажами всіх висотних зон Центрального Алтаю: Аргут несе свої води через степову, високогірну і лісову зони цього регіону.
Сплав по ріці Аргут.
У людей, які серйозно займаються водним спортом, бурхливий водний потік користується великою увагою, томущо багато учасників проходять по шостій категорії складності, а Карагемський прорив і зовсім неможливо класифікувати по складності зі стандартною таблицею, в якій шоста категорія є максимальною.
Бокораші виділили особливе місце Карагемському прориву, інші ж ділянки вони розбили наступним чином: дикий, швидкий, верхній і степовий.
Дикий Аргут – це ділянка ріки, довжиною п’ятьдесят кілометрів, яка закінчується у гирла гірської річки Шавла. Найбільше падіння ріки на цій ділянці (12 м/км) відбувається на Прориві Сапожникова. Тут знаходяться найнебезпечніші і складні пороги.
Швидкий Аргут – це ділянка, протяжністю тридцять кілометрів, яка закінчується до володіння Аргута в Катунь. Ділянку характеризують нескладні шивери і пороги, він добре освоєний і прохідний.
Верхній Аргут – відноситься до освоєним і прохідним ділянкам, який має протяжність тридцять кілометрів до Карагемського прориву – надскладної перешкоди для бокорашів, який штурмувати наважаються не багато спортсменів.
Степовий Аргут – ділянка довжиною двадцять п’ять кілометрів закінчується у гирла повноводної річки Кулагаш. Ця ділянка відноситься до самим легким для проходження.