Львів

Львів, є одним із найрозвиненіших по інфраструктурі міст України, який демонструє позитивну динаміку на ринку праці в умовах нестабільної економічної ситуації. Основа економіки міста – точне приладобудування, машинобудування, підприємства агропромисловості комплекса і переробки сировини.

Потреба в робочих спеціальностях існує завжди, але кваліфіковані спеціалісти не поспішають відгукуватися на вакансії – ua.jooble.org/работа/Львов, оскільки оплата праці не відповідає їх вимогам, і професійному рівню. Пропозиція по заробітній платі в межах 3-5 тисяч гривень (на повну ставку), як правило відгука не знаходять. В Польщі і Угорщині спеціалістам цієї категорії платять в 2-3 рази більше, при цьому у Львові діє багато фірм, які надають посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном.

Туристичний бізнес.

Кажуть про працевлаштування у Львові, слід більш детально розглянути сектори економіки, які є найбільш важливими, і характерними для міста. Туризм, традиційно відноситься і до високоприбутковим напрямком комерційоної діяльності.

З кожним роком зростає потреба в екскурсоводах, гідах, перекладачах. Не менший попит сезонних працівників, зайнятих в туризмі – це офіціантки, бармени, повари, покоївки, водії туристичних автобусів, продавці. Заробітна плата у некваліфікованого персоналу від 3 до 5 тисяч гривень, у менеджерів середньої ланки – від 7 тисяч гривень.

Медицина і фармацевтика.

Лікарі, які зайняті в комерційній медицині, в цілому, задоволені умовами праці і оплатою. Цей висновок зроблений на основі вивчення відгуків спеціалізованих порталів. Непогані умови роботи пропонуються провізорам, торговим представникам в області фармакології. Тут оклади починаються від 10 тисяч гривень, плюс виплачуються винагороди в процентах від виручки. Лідирують по розмірам зарплат у медицинських спеціалістів салони краси, косметологічні клініки, оздоровчо-спортивні центри.

Сфера обслуговування.

Починаючи з березня 2015 року, спостерігається позитивна динаміка оплати праці в сфері соціального обслуговування. Отримувати стали більше няні, гувернантки, надомні працівники. Виросли зарплати на 20% у репетиторів, викладачів приватних шкіл, доглядальниць. В цій області складно визначити реальний дохід людей, які надають послуги по уснів довіреності. Певна річ, неформальні трудові відносини не тягнуть за собою нарахування і сплату податків. Тим не менше, такі форми співпраці, на сьогоднішній день досить поширені, і, є основи вважати, що заробітки працівників, найманих забезпечених працівників, досить високі – від 7 до 12 тисяч гривень.

Найбільш актуальні вакансії.

За даними аналітиків, у Львові зростає попит на торгових представників, консультантів, спеціалістів рекламних агенств. У студентів немає проблем з підробітком – сотні пропозицій за поширенням рекламних матеріалів можна побачити на всіх спеціалізованих сайтах і порталах. Платять в цій сфері досить пристойно – від 100 гривень за годину роботи.

Велика кількість вакансій в цій області пов’язана з традиційною недовірою оскільки в минулі роки оплата праці персоналу розраховувалася в процентах від суми продажу. Сьогодні роботодавці пропонують стабільну ставку, і пристойну доплату, тому в літній сезон молодь заробляє не менше кваліфікованих співробітників компаній середнього рівня. Затребуваний персонал рестораннного і гостинного бізнесу (цей сектор займає третє місце за числом розміщенних роботодавцями вакансій).

Працевлаштування на склади.

У Львові функціонує багато складів харчової продукції, які проходить предпродажну підготовку. Для роботи на складі потрібний персонал, якому доручать сортувати і упаковувати овочі і фрукти. Ця монотонна і важка праця добре оплачується в літній період, на який доводиться максимальна нагрузка. Заробітна плата безпосередньо залежить від обсягу вироблення.

Курортні комплекси.

В передмістях Львова розташовані оздоровчі центри санатарії, курортні зони, гірськолижні бази. Додатковий персонал набирається перед відкриттям сезону. На турбази, де побудовані гірськолижні спуски, періодично потрібні механіки для ремонту підйомників, повари, покоївки, інший персонал, зайняти в сервісному обслуговуванні.

Що стосується спеціалістів IT-технологій, то вони лідирують по зарплатам по всій країні, а у Львові оплата праці цієї категорії працівників є максимальною, і навіть перевищує зіставні показники в деяких розвинених європейських країнах. Кращі спеціалісти, зайняті в компаніях з іноземним капіталом отримують 7-10 тисяч доларів.

Якщо зрівняти кількість резюме, розміщених працівниками Іт сфери в інтернеті, то можна зробити висновок, що більше за все пропозицій поступає від web-розробників (26%, в середньому). На другому місці web дизайнери і системні адміністратори (8%), далі, в порядку убування йдуть програмісти, спеціалісти в області технічної підтримки і мережевих технологій.

Сімейний бізнес.

Сімейний бізнес широко представлений підприємствами загального харчування і продажів сувенірної продукції, виготовленої ремесловим способом. Кав’ярні, кава національної кухні, пирожкові кондитерські – це, в основному, невеликі приватні заклади, куди цілком можна влаштуватися на сезонну або постійну роботу. Відзначено, що власники малого бізнесу цінують старанних і працьовитих співробітників, тому в даній сфері заробіток залежить від проявлених особистісних якостей, і, звичайно ж, від успішності самого підприємства.

Пропозиція від центру зайнятості.

Відповідно з даними статистики, на початок поточного року, найбільше число пропозицій було поступило від промислових підприємств – які потребують кваліфікованих профільних спеціалістів (27,6%), і персонал без досвіду роботи.

В цілому, ситуація з працевлаштуванням у Львові є більш сприятливою, ніж в інших великих міст країни. Це пов’язано з особливостями інфраструктури, і географічним положенням міста. Тим не менше, у багатьох здобувачів виникають проблеми, які часто бувають пов’язані з тим, що претендент на високу посаду не може на співбесіді доказати свої переваги, але, практика вказує, що всі кваліфіковані кадри достатньо швидко знаходять роботу по спеціальності.

 

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика