Серце Українських Карпат – гора Говерла

Говерла_2015

Кожен мандрівник України хоча б один раз мав би піднятися до найвищої точки України, вона розташована на хребті Чорногора, на межі Івано-Франківської і Закарпатської областях, на гору Говерла, її висота складає 2061 метрів над рівнем моря. Від Говерли в 17 кілометрах знаходиться Румунський кордон.

На сьогоднішній день, гора Говерла, що на хребті Чорногора, є прямою туристичною візитівкою Українських Карпат, і не дивно, що до хребта зїжджаються тисячі туристів різних країн світу, а також альпіністи, та різні вчени для досліджень флори та фауни. Назва гори з румунського перекладається як “важкопрохідне підвищення”, самі ж румуни, які назвали гору, зовсім не вважають її горою, а тільки піднесенням.

Завдяки конусоподібній формі, покритій альпійськими луками та чагарниковими пустками, зустрічаються кам’яні осипи. На вершині гори відкривається чудова панорама, з якої до погляду мандрівника відкривається вигляд на увесь чорногорський хребет. Для тих, хто піднявся на вершину, до погляду підноситься невеликий плоский майданчик, величезний хрест, флагшток з державним прапором і тризуб.

Говерла ще одне чудо Українських Карпат, та й взагалом України. Популяризується щороку, як в літній так і зимовий часи туризму. До Говерли досить часто підносять Державний Прапор України, в рамках акцій “Прапор – на вершину”, або ж просто для свого задоволення. Говерла розташована в гірському масиві Чорногора, в межах Івано-Франківської та Закарпатської областях.

Маршрут:

З північного боку – база “Заросляк”. Їдемо до селища над Прутом, або ж до спортивно-туристичної бази “Заросляк”. На базі “Заросляк” знаходиться автостоянка, звідти потрібно прямувати до лісу, де побачите гірський потічок, перейшовши його, до вашого погляду простягатиметься стрімка дорога на південний захід.

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий