Серце Українських Карпат – гора Говерла

Говерла_2015

Кожен мандрівник України хоча б один раз мав би піднятися до найвищої точки України, вона розташована на хребті Чорногора, на межі Івано-Франківської і Закарпатської областях, на гору Говерла, її висота складає 2061 метрів над рівнем моря. Від Говерли в 17 кілометрах знаходиться Румунський кордон.

На сьогоднішній день, гора Говерла, що на хребті Чорногора, є прямою туристичною візитівкою Українських Карпат, і не дивно, що до хребта зїжджаються тисячі туристів різних країн світу, а також альпіністи, та різні вчени для досліджень флори та фауни. Назва гори з румунського перекладається як “важкопрохідне підвищення”, самі ж румуни, які назвали гору, зовсім не вважають її горою, а тільки піднесенням.

Завдяки конусоподібній формі, покритій альпійськими луками та чагарниковими пустками, зустрічаються кам’яні осипи. На вершині гори відкривається чудова панорама, з якої до погляду мандрівника відкривається вигляд на увесь чорногорський хребет. Для тих, хто піднявся на вершину, до погляду підноситься невеликий плоский майданчик, величезний хрест, флагшток з державним прапором і тризуб.

Говерла ще одне чудо Українських Карпат, та й взагалом України. Популяризується щороку, як в літній так і зимовий часи туризму. До Говерли досить часто підносять Державний Прапор України, в рамках акцій “Прапор – на вершину”, або ж просто для свого задоволення. Говерла розташована в гірському масиві Чорногора, в межах Івано-Франківської та Закарпатської областях.

Маршрут:

З північного боку – база “Заросляк”. Їдемо до селища над Прутом, або ж до спортивно-туристичної бази “Заросляк”. На базі “Заросляк” знаходиться автостоянка, звідти потрібно прямувати до лісу, де побачите гірський потічок, перейшовши його, до вашого погляду простягатиметься стрімка дорога на південний захід.

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика