Сієнський собор, Сієна, Італія

Сієнський собор

Сієнський собор – більш відомий як Дуомо – блискуча мраморна скарбниця готичного мистецтва Італії, де зберігаються Пізано, Донотелло і Мікеланджело. Будівля побудована на часть Успіння Пресвятої Діви Марії, між 1215 і 1263 роками. Собор побудований у формі латинського хресту з виступаючим трансептом.

Фасад Сієнського собору вважається найцікавішою пам’яткою Італії, з кожної із чотирьох сторін світла маються свої унікальні особливості будівлі, але найвражаючим, безумовно, є західний фасад. Основною пам’яткою інтер’єра є восьмикутна готична кафедра Миколи Пізано (XIII), створена всього через кілька років після завершення кафедри в Пізанському соборі.

На семи мраморних панелях зверху показане життя Христа. По середині нефа зліва розташований вхід до бібліотеки Пікколоміні, відому чудово збережену фресками епохи Відродження. В північному трансепті знаходяться бронзові статуї Донатело, в південному – каплиця Кіджі і алтарь в оточенні ангелів.

Внутрішній інтер’єр з чорно-білими смугастими колонами і декоративними прикрасами майже на всіх поверхностях храму, представляє собою запаморочливе видовище. Три портала західного фасаду прикрашені багатьма скульптур і барельєфів.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика