білоруський скарб

За останні два століття в Білорусі знайдено більше тисячі скарбів. Стародединський скарб за походженням найстаріший в країні. Він знайдений в 1926 році в с. Старий Дедин селянином Трофімом Гудковим. Орав селянин свою ділянку землі, і знайшов два глиняних горщика з невідомими йому монетами.

Стародединці Олександр і Павло Прудникові про цю знахідку написали в газету “Білоруське село”. Письмо передали до Академії наук БССР. Монети доставили в Мінськ. Після встановили, що монети були заховані між 950 і 985 роками. Як вияснилося, в горщиках зберігалися 204 стародавніх монет: 201 куфічеський дірхем, 2 німецьких динарії і візантійські міліарисії.

Знайдені дирхеми карбувалися в Антохії, Багдаді, Хамадані, Ісфакані, Балхі, Самарканді і інших містах. Візантійський міліарисій карбувався в Константинополі. Динарії – в Вормсі і Регенсбурзі (Німеччина). Скарб зберігався в Білоруському державному музеї, але, нажаль, після Великої Вітчизняної війни втрачений. Однак він дозволив селищу Старий Дедин в 2010 році відзначити 1025-річчя.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика