Туреччина – офіційна назва Турецька Республіка (тур. Turkiye Cumhuriyeti) – держава, розташована частково в південно-західній частині Азії, та частково в  Європі. Більшість території країни доводиться на Анатолійський півострів (півострів Мала Азія) між Чорним і Середземним морями. Туреччина граничить на сході з Грузією, Вірменією, Азербайджаном і Іраном; на півдні – з Іраком і Сирією; на заході – з Грецією, Болгарією.Площа Туреччини 779 452 км². Вона в декілька  разів більше Греції, але на квадратний кілометр доводиться удвічі менше жителів. Населення – близько 75 млн чоловік.Для туристів Туреччина дуже приваблива своїми виходами до трьох морів: Середземного, Егейського і Чорного, великою кількістю історичних пам’яток. Відмітимо, що в Туреччині є ще Мармурове море. Це не  помилка, саме в Туреччині, адже Мармурове море є для Туреччини внутрішнім. Це невелике море між протоками Босфор і Дарданелли. Для туристів воно непривабливе у зв’язку з активнимсудноплавством.

тури до туреччини

Клімат

Клімат Туреччини украй різноманітний. Для середземноморського і егейського узбережжя характерний типовий середземноморський клімат з печенею, сухим літом і дощовитою зимою. На усьому узбережжі Чорного моря переважає помірний теплий клімат з підвищеною вологістю. У внутрішніх регіонах – степовий, практично континентальний клімат. Клімат в Південно-східних регіонах більше відповідає країнам Близького Сходу – літо посушливе і дуже жарке, зима відносно тепла. З точки зору туризму, клімат Туреччини дозволяє туристам відпочивати в цій країні упродовж усього року: весна і осінь сприяють культурному і екскурсійному відпочинку, зима – гірськолижному, літо – пляжному туризму.

Віза

Туреччина – відкрита країна. Українцям оформляти візу в посольстві не потрібно. Вона видається на кордоні за 10 доларів на термін 30 днів.

Курорти

Бодрум

Туреччина  приваблює туристів багатьма відомими курортами, побувати на яких можно як самостійно ,так і за допомогою туристичного агенства 

Бодрум-знаходиться як би в природному котловані, на стінах якого ” драбинкою” розташована більшість готелів, які знаходяться не далі 25 км від центру міста Бодрум. Готелі курорту – це і фешенебельні готелі, в яких є навіть спеціальні ліфти, що спускають туристів з верхніх ” ярусів” до моря і пляжів, і зовсім скромні пансіони. Але незалежно від категорії усі готелі забезпечують хороший рівень сервісу. Багато готелів мають усі умови для відпочинку на морі з дітьми, в них працюють дитячі майданчики з кваліфікованими вихователями. Пляжі є штучними бетонними платформами з насипним піском або невеликими галечними пляжами і належать готелям. На відміну від більшості інших турецьких курортів, куди їдуть любителі пляжного відпочинку, відпочинок тут вибирають активні туристи, які віддають перевагу спортивному відпочинку на море і бурхливі розваги

Мармаріс

Мармаріс-відносно недорогий морський курорт Туреччини, розташований південніше Бодрума на межі Егейського і Середземного морів. Він розташувався в мальовничій бухті, в оточенні соснових лісів. Колись давно це був маленький рибальський містечка. Тепер же це сучасний молодіжний курорт, з великою кількістю відокремлених бухт, з щонайдовшою набережною, уздовж якої розташувалися різноманітні кафе і ресторани. Потрібно відмітити, що ресторанчики знаходяться настільки близько до моря, що якщо ви захочете в перервах між їдою або танцями поринути в море, це не складе труднощів.

Анталія

Анталія   є головним курортним містом Туреччини. Тут літня погода коштує в середньому 8 місяців. Якщо ви хочете відпочивати безпосередньо в місті, слід врахувати, що він має в розпорядженні великою кількістю дискотек, різних ресторанів і барів, тут же ви можете відвідати східний базар, безліч різних магазинів і, звичайно ж, аквапарк. Але готелі, частенько, не мають власного пляжу. Якщо ви плануєте, відпочинок з дітьми, зверніть свою увагу на курортну зону Лара, що недалеко від центру Анталії. Саме там ви зможете спокійно загорати на піщаних природних пляжах. Анталія вабить туристів своїми пам’ятками. Це і Вежа годинника, і Меморіальна арка Хадриана, що були свідками Елліністичної ери. Побувавши в центрі міста, Калеичи, ви доторкнетеся до історії багатьох цивілізацій. Обов’язково відвідаєте знаменитий на весь світ Музей археології, а також інші пам’ятки Анталії

Кемер

Кемер – ідеальне місце в Туреччині для відпочинку з дітьми. Місцеві готелі утопчуть в різній зелені, що робить повітря воістину цінним для здоров’я, а у більшості готелів робота персоналу поставлена так, щоб малюкам було максимально цікаве і комфортне. Окремо варто відмітити місцевий причал, розрахований на сто вісімдесят яхт.Цей мальовничий і привабливий курорт Туреччини, навпаки, не притягає туристів, що бажають бродити, розглядаючи пам’ятки. Сюди їдуть насолодитися цілющим ялиновим, ялицевим, сосновим повітрям, відпочити на чистісіньких галечних пляжах, покуштувати різноманітні блюда з морепродуктів.

Аланья

Аланья розташована в південно-східній частині Туреччини на березі Середземного моря і є курортним центром турецької Рів’єри. Саме місто стоїть на скелястому мисі, який врізається в море. Беріг моря в районі Аланьи відкритий, а гори знаходяться досить далеко. Із зелені в основному пальми, а також цитрусові сади. Але пляжі є величезною гідністю, оскільки на них переважає жовтий дуже дрібний пісок. В період пляжного сезону число туристів Аланьи зростає багаторазово. Основна частина приїжджих – весела молодь. Останнім часом в Аланье стали користуватися популярністю екстремальні види спорту – альпінізм, рафтинг і треккинг. Комфортабельні готелі відрізняються хорошою якістю обслуговування і турецькою гостинністю. Багато готелів Аланьи належать до середньої цінової категорії і розташовуються на другій лінії, тобто через дорогу від пляжів. Готелі хоч і не дорогі, але дуже затишні. Також є кемпінги і пансіонати.

Валюта

Національна валюта Туреччини – турецька ліра. З 1 січня 2009 року в Туреччині діє новий (останній на даний момент) зразок турецьких лір. У 1 лірі – 100 курушів. Ліри і куруші випускаються в номіналах: для куруш – 1, 5, 10, 25, 50; для лір – 1, 5, 10, 20, 50, 100 і 200.

Транспорт

Авіакомпанія Turkish Airlines здійснює внутрішні перельоти по країні з аеропортів Стамбулу, Анкари, Ізміра, Аданы, Трабзона, Даламана, Анталії. Добратися з терміналу аеропорту до міста можна на автобусі. Turkish Maritime Lines забезпечує поромне повідомлення на напрямах: Стамбул-Муданья, Стамбул-Бандирма, Чанаккале-Эчеабат, Гелиболу-Лапсеки, Стамбул-Ізмір, Бодрум-Датча та ін. Широка мережа турецьких державних залізниць сполучає більшість найбільших міст. У потягах є спальні вагони і сидячі вагони з м’якими кріслами. У Туреччині автомобільні дороги з хорошим покриттям зв’язують міста, селища і туристичні райони. У гірських місцевостях часто зустрічаються вузькі, звивисті і не захищені дороги. Найбільш інтенсивний трафік на трасі Стамбул-Анкара, в інших напрямах дороги не завантажені. У Туреччині правосторонній дорожній рух. Подорожувати на турецьких автобусах одно задоволення: комфортні сидіння, кондиціонер, стюард, який запропонує води і невелике перекушування. У багатьох автобусних компаній у великих містах є чудовий Free City Service. Ви приїжджаєте на великому автобусі на вокзал, а звідти намиста безкоштовно розвозять по різних районах міста. Відразу ж відпадає проблема, як дістатися до потрібного місця. Квитки продаються в касах автостанцій, вокзалів і в туристичних агентствах. Найбільш великі автобусні компанії: Metro і KamilKoc.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика