будиночок у Норвегії

Хто відвідав хоч раз країну Норвегію, то знає що країна північна, і сонця мало. Однак, завдяки теплому Гольфстріму, Норвегія зимою не така сувора – максимум – 5 °С. Країна славиться багатьма розвагами, активним відпочинком, в країні один із найтриваліших гірськолижних сезонів Європи.

Норвегія країна велика, і має багато пам’яток, надає можливість займатися рибалкою в річках і озерах, знаючи, що улов буде забезпечений, є однією із причин включення Норвегії у план відпустки. Кожен рік, тури в Норвегію стають все більше популярними, перш за все, Норвегія славиться своїми фіордами – заливами в льодових скелях.

Відпочинок в Норвегії подарує вам поважність Північного Льодовитого океану і багатство Північного моря, залізну дорогу “Фломсбана” і чудову дівчину Хільду, яка є духом водоспаду, пустинність Лофотенських островів і похмурість Шпіцберга. Тут відпочинок не тільки для душі, але й для тіла. Тут є чим займатися, для тих, хто цікавиться активним відпочинком, пропонується – рибалка, каякінг, рафтинг, походи і велопрогулянки.

Відпочинок:

Відпочинок в Норвегії

Скандинавію неможна назвати дешевим туристичним направленням, однак на питання Скільки коштує відпочинок в Норвегії? Можна відповісти – цілком прийнятно. Єдиний мінус цієї північної красуні заключається в тому, що ціни в місцевих жителів ресторанах і магазинах, відверто кажучи, кусаються.

Втім, те, що порція оселедця може коштувати як барель нафти, в цілковитій мірі компенсується природними красами.

9 речей які необхідно зробити в Норвегії:

Мандрівники

  • Стати ближче до півночі, відвідавши мис Нордкап.
  • Провірити себе на сміливість і зробити екстримальне фото на Валуні Кєрагболтен, застрялому між двома скелями на висоті 984 метри неподалік від Ставангера.
  • Показати язик “язику Троля” – кам’яному виступу на горі Скєггедаль.
  • Відвідати Парк скульптур Вігеланда в Осло і спробувати прийняти хоча б одне із станів, вказаних більше ніж двома сотнями скульптур.
  • Порибалити за полярним колом на Лофотенських островах.
  • Подивитися з обриву в прірву, стоячи на величезному кручі Прекрестулен.
  • Здійснити незабутню подорож по Бергінській залізній дорозі.
  • Покататися на лижах в центрі Хольменколен – одної із головних пам’яток країни.
  • Закохатися в полярне сяйво і погодувати білих ведмедиків на архіпелазі островів – Шпіцбергені.

Топ 5 пам’яток Норвегії:

Норвегія

Гейрангерфіорд:

Фіорд має протяжність 15 кілометрів і представляє собою відгалуження Стор-фіорда. Подорож на круїзному теплоході по Гейрангерфіорду доставить масу задоволення, ви побачите і насолодетеся гірськими красами, дивовижними водоспадами, гірськими серпантинами і маленькими фермами. Найвідоміші водоспади – “Сім сестер”, “Фата нареченої” і “Наречений”.

Ратуша Осло:

Будівля Ратуші Осло із темної цегли з двома вежами, де розміщаються офіси працівників міської адміністрації, і центральної будівлі у вигляді куба, в урочистому залі, якого щорічно вручають Нобелівську премію світу, домінує в центральній частині міста.

Ідея її побудови для чиновників міської ради виникла в 1905 році. Але початок робіт довго відкладався. Спочатку через Першу світову війну, потім через те, що довго вибирали проект, а потім наступила Друга світова війна. В результаті Ратуша була побудована тільки в 1950 році, коли норвежська столиця відзначала свій 900 день народження.

Розмістили потужну будівлю на місці колишнього житлового, бідного кварталу, де висота будинків не перевищувала чотирьох етажів. Кардинальне перепланування району біля Осло-фіорда пішла місту на користь: від Ратуші відкривається чудовий вигляд на воду і розташовані неподалік стародавні стіни фортеці Акерсхус.

В 2000 році на Ратушу помістили групу бронзових дзвонів – всього 49 штук. Кожну годину можна почути мелодію, яку вони програють. На фасаді будівлі, з тієї його сторони, де підноситься вежа з годинником, видна скульптура покровителя Осло – Святого Хальварда.

Парк скульптур Густава Вігеланда:

Це одне із найвідвідуваних туристами місць не тільки в Осло, але й у всій Норвегії. Створення парку почалося на хвилі підйому національної самосвідомості незадовго після набуття незалежності від Швеції. Цим, напевно, і пояснується те, що скульптор Вігеланд отримав в користання декілька гектарів землі в центрі міста, майстерську і зміст. Над своїм творінням він працював 35 років і не дожив всього рік до відкриття парку.

Всі скульптури відображають стан людини. У робіт немає назв, так що глядачі можуть потренувати фантазію. Така відкрита інтерпретація входила в задум Вігеланда. Центральна композиція – плато “Моноліт” – представляє собою 36 груп людей, а також центральну стелу, яка складається із 121 скульптури. Всі кам’яні людські тіла переплетені друг з другом, символізуючи близкість.

Королівський палац:

Палац, побудований в середині XIX століття в неокласичному стилі датським архітектором Hans Ditlev Franciscus Linstow. В будівлі 173 кімнати, однак аж до 1905 року в них ніхто не жив постійно. Адже довгий час Норвегія належала Швеції і шведські королі воліли жити в рідному Стокгольмі, а в Осло навідувалися лише зрідка. І лиш король Хокон VII зробив цей скромний палац своїм постійним будинком.

Зараз палац є резиденцією діючого короля Харальда V. Коли він є присутнім в будівлі, над дахом майорить прикрашений золотом прапор. А коли він їде прапор змінюється на інший, який належить його сину, спадківцю принцу Хокону. Всі офіційні делегації, прибувші в країну, обов’язково відвідують Королівський палац.

Палац відкритий для відвідування і екскурсій тільки в літній час. Екскурсії з гідом тривають близько години.

Регіон Согне-фіорда:

Найдовший і глибший фіорд в Норвегії, простягається більше ніж на 200 км в довжину, глибина 1308 м. Два відгалуження Согне-фіорда: фіорди Нерой і Аурландс занесені ЮНЕСКО в список всесвітньої спадщини.

Фіорд Нерой – унікальний, з прямовисними і гірськими вершинами, з чудовими водоспадами. Його довжина всього 17 км, а у вузькому місці – 250 м.

На території Согне-фіорда знаходяться національні парки Jostedalsbreen і Jotunheimen.

Майже половина Jostedalsbreen вкрита льодовиком Jostedalsbreen – найбільшим льодовиком Європи. Парк славиться своєю різноманітною рослинністю і красивим льодовиковим ландшафтом.

На території Національного парку Jotunheimen можна помилуватися високими горами, льодовиками і глибокими озерами. Тут більше 200 гірських вершин, піднімаючись на висоту вище 2000 м. Найбільше вдале місце для заняття альпінізмом, пішими походами і верховою їздою.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика