Приступаючи до вибору спінінга, потрібно чітко усвідомити, що універсальних моделй не буває. Але як вибрати саме ту модель, яка підійде саме тобі? В додаток до цього не забуваємо прикрасити наш спінінг чехлом для вудилища з катушкою. Лад, легкість і чутливість вудилища безпосередньо залежить від матеріалу, із якого воно виготовлено. Очерет, бамбук, склопластик раніше використовувалися для виготовлення різного роду вудилищ, але застосування вуглепластика і кевлара привело до витіснення вудилищ із інших матеріалів.
Вибираємо довжину вудилища:
Довжина спінінга впливає на дальність закидання, зручність виведення і комфортність вашого переміщення по тому місці, де ви збираєтеся рибалити. Саме від цього фактора і потрібно відштовхуватися при виборі вудилища. Зарослий берег невеликої річечки потребує довжини коротше, а ось опинившись на просторному пізчаному березі озера, можна вибрати більш масивну снасть.
Параметри: лад і жорсткість:
Що таке лад і жорсткість вудилища, це коли вудилища приймають різну форму, коли до верхівки прикладується постійне навантаження. Це і буде так званий лад вудилища. Буває лад двох видів: вудилища м’ягкого ладу і вудилища жорсткого ладу. Ось про них поговоримо детальніше.
Вудилища м’ягкого ладу мають порожнисту верхівку. У такого вудилища гнучкість плавно зменшується від верхівки до найбільш товстому коліну, при постійному навантаженні наверх вудилища воно буде згинатися практично завжди. Всі коліна будуть брати участь в гнучкості, і вудилища буде згинатися як єдине ціле.
Такі вудилища дуже добре зарекомендували себе при затриманні риб з м’ягкотілим ротом, таких як лящ або карась. За рахунок свого м’ягкого ладу вудилище не дозволяє рибі зриватися з гачка. Також воно чудово підходить для тих, хто хоче ловити рибу в різних водоймах, не тільки однією поплавковою вудкою.
Вудилища з жорстким ладом відрізняються тим, що здатні згинатися переважно у верхньому коліні, саме тому вони швидко реагують на підсічку. Цей лад вудилища дуже хороший для лову риб з швидким покльовом, таких як вобла або уклейка.
Надто тонка верхівка вудилища дозволяє ловити рибу з дуже тонким оснащенням і мізерним гачком. Хоча, з іншої сторони, через свою жорсткість вудилища майже не підходить для лову м’ягкогубових риб, як, наприклад, лящ.
Матеріали хлиста вудилища:
Вуглепластик. Достатньо міцний, пружний і гнучкий. Із недоліків: дорожнеча і вуглепластик чудово проводять електрику, тому потрібно бути обережним під час грозової погоди.
Склопластик. Міцний, досить добре згинається. Із недоліків: має великий питому вагу, тому і коштує недорого.
Композиційні вудилища. Складаються із скла – і вуглепластика.
Катушка:
Визначемося з фінансовими можливостями. Дешеві катушки зазвичай зроблені із пластика і ламаються дуже швидко. Набагато більш довговічні катушки, деталі яких зроблені із металу. Такі моделі стоять на порядок вище – але вони того варті. Тим не менше недорогий варіант, золоту середину знайти завжди можна.
Вибір катушки залежить від поставлених цілів. Полюєте на найбільшу рибу? Будь-ласка, вибирайте силові катушки. Вистачає і дрібниці? Тоді можна придбати щось більш легке, і, відповідно, дешеве.
Катушка має відповідати довжині. При покупці уважно вивчіть такі характеристики, як вагу, місткість шпулі і кількість підшипників.