Водоспад Епупа

На мові народу гереро назва цього водоспаду означає “пір’я бризок, створені падаючою водою”. Водоспад Епупа утворює річка Кунене в південно-західній частині Африки, як раз на кордоні двох держав – Анголи і Намібії. В цьому місці ширина річки досягає 500 м, вона завжди повноводна, так як її живлять рясні притоки, які стікають з високогірної сторони Анголи.

Річка розтікається потоками в посушливій зоні Каоколенд на стороні Намібії, промиваючи там численні вузькі притоки. Потім занурюється в кам’яний розлом висотою 37 м, утворюючи найбільший каскад водоспаду Епупа, і розтікається ще серією каскадів, які з шумом або навіть з гуркотом збігають по червоним кам’яним уступах.

Відомо, що уряд Анголи і Намібії планували побудувати в районі водоспаду греблю. Це викликало невдоволення у місцевого неселення півночі Намібії, так як будівництво греблі могло зруйнувати водоспад. Виниклий політичний конфлікт жителів з центральним урядом привів до перегляду рішення про будівницто об’єкту.

Водоспад Епупа – це одна із відомих пам’яток Намібії. Його часто відвідують туристи. І не дивно, так як це місце по своєму унікальне і цікаве. А робить його таким, неймовірний контраст флори – на фоні великої пустелі рясніють зачаровані пейзажі з різноманітною рослинністю, яка включає пальми макалані, фігові і пробкові дерева, баобаби.

Околиці водоспаду є відповідним будинком для деяких представників фауни, таких як зебри, бабуїни, антилопи-куду, крокодили, дикобрази, а також специфічні види риб. Дістатися до водоспадів можна із містечка Опуво (3 години дороги), або із міста Руакана (5 годин в дорозі). Водоспади знаходяться в досить важкодоступному місці. Дорога, звичайно, нелегка, гірська, тому краще їхати на повноприводному автомобілі.

Ще варіант – потрапити на водоспади повітряним шляхом. В 8 км від водоспадів розташована злітно-посадкова смуга.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика