Водоспад Ягала

Водоспад Ягала

В центрі Естонії, неподалік від Талліна, протікає річка Ягала, на якій розташований однойменний водоспад, що став гордістю естонців і одною із найбільш відвідуваних природних пам’яток країни. Звичайно Ягала не претендує на масштабність Ніагари або красу Ігуасу, але для невеликої європейської країни і такий водоспад важливий.

Ширина його складає майже п’ятьдесят метрів, а висота всього вісім. Не дивлячись на розміри, жителі Естонії без зайвої скромності називають свій водоспад “естонською Ніагарою”, стверджуючи, що він настільки ж мальовничий.

Цікаво те, що під струменями водоспаду є кам’яна стежка, по якій можна пройтися, щоб відчути себе в центрі подій. Правда, варто бути вельми обережним, так як вона дуже слизька. Ще одною особливістю цього водоспаду є те, що він обтісує виступ, з якого падає вода, і кожен рік відсувається на декілька сантиметрів уверх за течією.

Зимою, коли морози сковують все навколо, краї водоспаду перетворюються у величезні довгі бурульки, які звисають до самого низу. Тоді ходити кам’яною стежкою заборонено із міркувань безпеки. Правда, це не заважає туристам відвідувати Ягалу, щоб започаткувати настільки незвичайне видовище.

Іноді на початку і кінці зими, серед бурульок залишається місце для стікаючої води, а весною, якщо вам пощастить, можна побачити, як льодові брили обрушуються вниз, не витримуючи сонячних променів і течії. Ягала – один із небагатьох світових водоспадів, де не заборонене плавання, чим періодично і займаються місцеві жителі і туристи. Правда, до самих естонців це скоріше екстримальна розвага, ніж постійне місце відпочинку.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика