Вулкан Еребус

Гора Еребус – є другою за величиною вулканом в Антарктиді (після гори Сідлі), і 6-ю за висотою горою на острові. Вулкан висотою 3794 метрів. Знаходиться Еребус на острові Росса, який має ще три вимерлих вулкани, зокрема, гору Террор. Еребус є частиною Тихоокеанського вогняного кільця, яке включає понад 160 діючих вулканів.

Вулкан Еребус був відкритий 27 січня 1841 року, популярним дослідником сером Джеймсом Кларком Россом, який назвав його Еребусом на честь корабля Еребус. Разом з кораблем Террор він використовувався сером Джоном Франкліном в його катастрофічній арктичній експедиції. Еребус – це ім’я грецького Бога темряви, сина Хаоса.

Перше сходження на вулкан Еребус здійснив в 1908 році Еджворт Давід з партією. Гора Еребус в справжній час є найактивнішим вулканом в Антарктиді. Еребус має постійне озеро лавини, одно із п’яти найбільших лавових озеро на Землі. Характеристика вулканічної діяльності складається із стромболіанських вивержень озера лавини або одного із декількох отворів лежачих в межах внутрішнього кратеру вулкана.

Вулкан Еребус науково примітний тим, що через його відносно низького рівня і надзвичайно стійкої вулканічної діяльності забезпечуються довгострокові вулканічні виверження стромболіанських еруптивних систем, дуже близькі (сотні метрів) від активного отвору. Це притаманне лише декільком вулканам планети, таким як Стромболі в Італії. Науковим дослідженням вулкану також сприяє його близкість до станції Мак-Мердо (США) і до бази Скотт (Нова Зеландія), розташований на острові Росса приблизно через тридцять п’ять кілометрів.

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика