Вулкан Фогу

вулкан фогу

Фогу – найбільший пік Кабо-Верде, який підноситься на 2829 метрів над рівнем моря. Гігант представляє собою активний стратовулкан і розташовується в північно-східній частині однойменного острова. Фогу має велику кальдеру розміром 10 на 7 км, обмежену з півночі, півдня і заходу крутим, майже вертикальним уступом. На сході знаходяться пологі схили, по яким під час виверження лава спокійно стікає до узбережжя.
Фогу є наймолодшим і активним вулканом на Островах Зеленого Мису. Утворився він в результаті руху Африканської плити над гарячою точкою в східному напрямку. Основний конус гори останній раз вивергався в 1675 році, а подальші веверження відбувалися із дочірних отворів і тріщин, сформованих під час вулканічної діяльності в період з 1500 по 1760 роки.

Поряд з вершиною, прямо в середині кальдери, знаходиться село Ча-дас-Кальдейрас з численним населенням майже 700 людей. На північний захід північно розташовуються ще дві села поменші – Портела і Бангаейра. На схилах вулкана місцеві жителі вирощують кавові зерна, а вулканічні матеріали використовують для будівництва. Кожен раз, коли Фогу проявляє активність, їм доводиться евакуюватися, а після виверження повертатися і відновлювати свої будинки.

В сучасний період найбільш руйнівним мало виверження Фогу в квітні 1995 року. Викидів попелу і лави передувала серія землетрусів, які почалися за 6 днів до першого вибуху. В ніч на 2 квітня на фланзі вулкану відкрилася велика тріщина, звідки зметнувся фонтан лави. Населенню довелось бігти в безпечне місце на північне узбережжя острова. Ніхто не загинув, але близько 20 людей потребувались в медичній допомозі.

Останнє виверження вулкану відбулося в 2014 році. Тоді на селище Ча-дас-Кальдейрас зійшов лавовий потік, який повністю зруйнував увесь житловий фонд. Під час нещодавних досліджень вчені встановили, що 73 000 років тому частину Фогу рухнула в море і визвала гігантську хвилю висотою 244 метрів. Експерти не виключають, що подібна подія може відбутися і в наші дні.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика