вулкан Картала

Картала – найвища гора Коморовський островів (2361 м), діючий вулкан, який постійно вивергається. Картала є найпівденнішим і найбільшим вулканом із вулканічного щита Гранд-Комора. Цей вулкан вивергався майже кожне десятиліття, іноді і частіше. В новому тисячолітті Картала вже двічі вивергався – в квітні 2005 року і в травні 2006 року.

Часті виверження Картала сформолювали три вулканічних кратери і чотирьохкілометрову кальдеру навколо кратера вулкану. Однак варто відзначити, що міста і села людей на острові головним чином не було зруйновані вулканічними виверженнями. Хоча під час виверження 2005 року близько 40 000 людей евакуювалися, оскільки була загроза не тільки поразки поселень вулканічною лавою, але й вулканічними газами.

Кратер вулкану після виверження 2005 року був значно змінений по формі. Сіре поле оточує кратер, а сама кальдера здається більшою і глибокішою. Озеро в кратері вулкану сформувалося після останнього сильного виверження 1991 року і яка заповнює всю кальдеру, після цього виверження зникло повністю, можливо, вода випарувалася під час охолодження розпечених скал і потоків лави.

Схили Картала вкриті вологим тропічним вічнозеленим лісом до висоти в 1800 метрів над рівнем моря. Потім рослинність представлена невисокими деревами і пустками. Саме в цій області розташована гігантська пустка, в якій росте верес Еріка. Багато ендемічних різновидів флори і фауни Коморських островів можуть бути знайдені на схилах цієї гори. Із яких чотири різновиди птахів зустрічаються тільки на схилах Картала (коморський мухолов, коморський дронго і коморська сова). У зв’язку з тим, що сільське господарство активними темпами розвивається, збереження унікального тропічного коморського лісу загрожує небезпека зникнення. І тому на схилах запропоновано створити заповідник, який покрив б всю гору, але поки рішення по створенню національного парку або заповіднику не прийнято.

 

 

 

 

 

 

 

От flow

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика