Храм Абу-Сімбел

храм Абу-Сімбел

Абу-Сімбел знаходиться на території сучасної Нубії (історична область Єгипту в долині річки Ніл), на 280 кілометрів в південному напрямку від Асуана, портового міста на правому березі Ніла. Розташована скеля Абу-Сімбел майже у самого берега річки, підноситься вона на 100 метрів, її структура – дрібнозернистий пізчаник. Якщо дослівно перекладати її назву з староєгипетських ієрогліфів, виходить “священна гора.

В давнину вона також називалась “фортецею Рамессополіс”, ця назва витікає із того факту, що раніше вона була оточена захисними спорудами і була подібна фортеці. Арабські моряки бачили в барельєфі скелі єгипетського чоловіка, в фартусі якого вони спостерігали подобу хлібної міри, а хлібна міра на їх мові звучить, як Абу-Сімбел або Батько Хліба. Після цього таку назву було дано не тільки окремо взятому храму, але й всій групі скель.

Храми групи Абу-Сімбел.

У великому храмі дуже добре збереглися надписи і зображення. Найцікавіше зображення в храмі – царь Рамзес другий, вклоняючись самому собі. Інтерпретується це як поклоніння людиною-царем богу-царю. Це царь-бог оточений іншими істотами божественного походження, його величезна фігура повернута спиною до скелі, в якій висічені чотири колосальних зображень царя, що сидить на троні, висота цих фігур досягає 20 метрів.

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика