Як зробити курінь

курінь в лісі

Місце для ночування має максимально підходити для спорудження імпровізованого укриття і мінімальній затраті сил. Місце потрібно підшукувати за 20-25 хвилин до запланованої постановки. Зупинятися на ночівлю не пізніше ніж за годину до наступу темряви. Суть заключається в тому, щоб максимально швидко і просто побудувати курінь.

Для спорудження простого односхилого укриття споруджують каркас, а зверху на нього кріплять плівку або брезент, нижній край якого прижимають каменями або колодою. Таке укриття використовується в якості екрану. Із хвойних дерев, із ялинового лапника споруджують подобу ліжка. На відстані від ліжка 80 см розводять багаття, в нього на ніч підкидають дрова.

При бажанні споруджують і двохсхилий курінь. Така хатинка будується тривалий час і у нього велика перевага. Якщо побудувати курінь правильно, він буде захищати від опадів, а вода з нього скочується і в середину не затікає. Для облаштування підійдуть прості підручні матеріали – очерет, ялинкові гілки, трава і солома. Першим ділом готують тонкі прути.

Після цього встановлюють рогульки. Потім встановлюється зверху горизонтальна жередина, після чого укладують під нахилом у виді крокв тонкі жередини. Після цього знизу уверх укладається матеріал. Таким чином накривають бокові стінки.

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика